Bude Carlos Checa potrestán?

Carlos Checa dnes společně s Marco Melandrim havaroval, španělský jezdec byl viníkem této havárie, bude stejně jako John Hopkins a Makoto Tamada v Motegi potrestaný v Sepangu i španělský jezdec?

Bude Carlos Checa potrestán?
Podle týmu Proton KR byl viníkem dnešní havárie mezi týmovými jezdci Fortuny Yamaha španělský jezdec Carlos Checa, který vrazil do Itala Marca Melandriho. Oba jezdci lehce havarovali a později pokračovali v kvalifikaci.
"Nezábavnější bylo dnes sledovat Carlose Checu, který vyřadil svého vlastního týmového kolegu Marca Melandriho," říká Jeremy McWilliams z týmu Proton KR. "Jsem zvědavý, jestli budou platit stejné regule jako v případě diskvalifikacích v Motegi. Nebo můžete vyřadit svého vlastního týmového spolujezdce a nebýt za to penalizován?"
Jeremy McWilliams pochopitelně naráží především na spornou diskvalifikaci Johna Hopkinse, kterého za zapříčinění havárie v první zatáčce v Motegi diskvalifikovala FIM a Dorna z malajsijského závodu. Hopkins před týdnem vrazil právě do Checy, který se zasazoval následně o potrestání amerického jezdce. Nyní vrazil do jezdce Checa a tak bude zajímavé pozorovat, zda pravidla pro MotoGP jsou stejná pro všechny jezdce a tedy jsou férová a spravedlivá, či zda pro španělské jezdce platí jiná pravidla o bezohledné jízdě.
K celému problému se vyjádřil dnes i Carlos Checa, který se především omluvil svému kolegovi. "Nejdříve ze všeho bych se chtěl Marcovi omluvit," říká Carlos Checa, který poslal k zemi Melandriho, jenž jel pomalu po trati po výjezdu z boxů. "Jel jsem na závodních pneumatikách a měl jsem dobrý rytmus. Uviděl jsem před sebou pomalejší jezdce, kteří ještě více před mým strojem zpomalili. Marco byl jedním z nich. Nečekal jsem, že pojede v mé stopě, myslel jsem si, že mě viděl již několik zatáček před tímto místem. Neviděl mě a já se mu již nedokázal vyhnout. Naštěstí je nezraněn a může zítra získat nějaké štěstí."
Na slova Carlose Checy reagoval pochopitelně i Marco Melandri. "Jel jsem před Carlosem a nevěděl jsem, že se blíží. Než jsem si zvědomil, že jede, tak jsem byl na zemi. Nejdříve jsem si myslel, že mám opět zraněné rameno, které jsem si poškodil letos v únoru v Estorilu a od té doby se projevuje. Nyní se však již zdá, že je vše v pořádku. Jsem si jistý, že to do zítřejšího závodu bude vše opět dobré."
V japonském Motegi se John Hopkins také všem omluvil, přesto byl tvrdě potrestán. Carlos Checa byl dnes v podobné situaci, kdy zezadu vrazil do Melandriho a to za přítomnosti dalších jezdců. V Motegi byli John Hopkins a Makoto Tamada diskvalifikovaní z porušení pravidel - článku 2. 21. 2. - Jezdci musí jezdit zodpovědně, tak aby nezpůsobili nebezpečí svým konkurentům nebo ostatním účastníkům a to jak na okruhu, tak i na boxové komunikaci.
V Motegi Carlos Checa všem nahlas říkal, že si při sražení od Hopkinse mohl zlomit například nohu nebo ruku, když se Hopkins veřejně omlouval, nechtěl Checa hodnotit trest z důvodu svých pocitů. Nyní se zřejmě bude muset Checa zodpovídat nejen za neslušné chování k traťovému komisaři, který mu při včerejší (páteční) havárii chtěl pomoci s motocyklem, ale i z dnešního kontaktu se svým týmovým kolegou.
Dorna se k situaci ještě nevyjádřila, FIM dala již vědět, že se s tímto novým případem bude podrobně seznamovat.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist