BSB: Pole position pro Kiyonariho

Na okruhu Brands Hatch začal letošní šampionát britských superbiků. Pole position si vybojoval japonský jezdec Ryuichi Kiyonari na Hondě.

Japonský navrátilec ze světa superbiků Kiyonari na motocyklu Honda CBR 1000RR se může opět radovat. Na okruhu Brands Hatch - jela se "mini varianta" nazvaná Indy, dosáhl Ryuichi Kiyonari z týmu HM Plant Honda nejlepšího času 45.565 a vybojoval si tak své letošní první Pole position.

Britský šampion z let 2006 a 2007 odsunul Tommyho Hilla se Suzuki na místo druhé a to o o 0,126 sekundy. První řadu pak doplní ještě Alastair Seeley (Suzuki) a Dan Linfoot (Yamaha).

Ve druhé řadě se na start dnešních jízd postaví Australan Joshua Brookes (Honda) - který jel už letos závody WSBK v Austrálii jako náhradník za zraněného Broca Parkese, Tommy Bridewell (Honda),  Michael Laverty (Suzuki) a další navrátilec ze světa, Yukio Kagayama (Suzuki) z Japonska.

Top 10 tří kvalifikací pak  dokompletovali Stuart Easton (Honda) a James Ellison (Honda).

Totálním fiaskem skončily měřené tréninky pro duo na Kawasaki, Johna Lavertyho a Simona Andrewse (potencionální náhradník za Vermeulena do Valencie), kteřé obsadili až  13., resp. 14. místo. A ještě hůře se dařilo Neilovi Hodgsonovi - 19. místo.