BSB Brands Hatch

John Reynolds vládl i se zlomenou klíční kostí. Noriyuki Haga propadl a po kolizi v prvním závodě nenastoupil ani do toho druhého.

V prvním závodě Mistrovství Británie třídy Superbike dnes na okruhu Brands Hatch zvítězil tovární jezdec Suzuki John Reynolds, který tak dokázal uspět i přes své zranění (zlomená klíční kost), jenž utrpěl po pádu v předchozím klání British Superbike na okruhu Thruxton. John Reynolds dnes na druhé místo odsunul Seana Emmetta (Ducati 999RS) o 5,561 sekundy a na třetí Johna McGuinnesse (+5,665), který tak po nedávných třech vítězstvích v Tourist Trophy Isle of Man dokázal získat vavřín i v britském šampionátu, kde však letos nepatří mezi prioritní jezdce (nastoupil jako náhrada za Glena Richardse v týmu Hawk Kawasaki). Úspěch týmu Rizla Suzuki stvrdil čtvrtým místem Yukio Kagayama, pro kterého však tato pozice byla vzhledem k vítězství v kvalifikaci dozajista zklamáním.
Ve druhém závodě BSB slavil vítězství Leon Haslam z týmu Renegade Suzuki, který tak zcela zastínil svého zkušenějšího kolegu Noriyuki Hagu, jenž dnes motorku v prvním závodě "zahodil" a do druhého již vůbec nenastoupil. Se slzami v očích sledoval někdejší jezdec Grand Prix Ron Haslam svého syna, jak vystupuje na nejvyšší stupínek. Později prohlásil, že to byl jeho nejlepší den v životě. Na druhém místě dojel za Haslamem Sean Emmett, který na třetí pozici odsunul Yukio Kagayamu. Japonský jezdec tak ze svého Pole Position vytěžil "pouze" jedno třetí místo.
I ve druhém závodě dlouho vedl John Reynolds, který místy zajížděl až o dvě sekundy rychlejší kola jak jeho pronásledovatelé (oba závody se jely v dešti). Závada na jeho zadní pneumatice však donutila Reynoldse v závěrečných kolech zpomalit a tím i přenechat pozice ostatním jezdcům. John Reynolds projel nakonec cílem až na šestém místě, přesto i nadále vede v celkovém pořadí britského šampionátu, protože jeho největší konkurent Michael Rutter dojel po problémech s motorem až na 14. místě.
Závod třída Supersport vyhrál Karl Harris, který i vede v celkovém pořadí šampionátu šestistovek.