Brněnské rozloučení se sezónou

Igor Kaláb a Michal Filla se brněnském Hotelu Morávka včera rozloučili se sezónou 2003.

Včera se v brněnském hotelu Morávka konalo oficiální rozloučení se sezónou 2003 dvou moravských jezdců - Igora Kalába a Michala Filly. Program, který skvěle moderovala brněnská legenda Amos Krejčí, zahájil brněnský Igor Kaláb, který seznámil přítomné hosty se svou letošní sezónou, jenž pro něj znamenala historicky nejlepší umístnění v šampionátu Mistrovství Evropy třídy 125 ccm. Po Igorovi se slova ujal šlapanický Michal Filla, jenž naopak seznámil zástupce sponzorů a pozvané hosty se svou nadmíru skvělou debutující sezónu mezi jezdci třídy 250 ccm.
Po zhodnocení sezóny samotnými jezdci a po jejich odpovědích na zvídavé otázky Amose Krejčího, dostal slovo manažer a majitel týmu Šramek Racing Promotion pan Jiří Šrámek ml., tedy bývalý jezdec třídy 250 ccm a nyní vůdčí osoba týmu, za který startuje právě Michal Filla.
Jako další pronesl svou řeč zástupce města Brna, tedy na této prezentaci přítomný tajemník brněnského magistrátu pan Pavel Loutecký, jenž opětovně přislíbil pomoc oběma jezdcům ze strany svého úřadu. Posledním kdo prohovořil k přítomným hostům byl Prezident brněnského AMK, ředitel závodu Grand Prix v Brně a staronový šéf svazu silničních závodů při AČR pan Václav Janek, který již dlouhá léta patří k vůdčím osobnostem tohoto sportu v naší republice.
Igor Kaláb se v letošním roce zúčastnil čtyřech šampionátů třídy 125 ccm. Jako prioritní byly opět zvoleny šampionáty Mistrovství Evropy a německé IDM. V ME vybojoval Igor skvělé 8. místo, které je v jeho sportovní kariéře zatím nejvýraznějším úspěchem. V německém mistrovství IDM získal Iga stejně jako v ME osmé místo, ale výborný výsledek zaznamenal na několika okruzích z nichž především pódium na domácím okruhu v Mostě velmi potěšilo. Třetím šampionátem, kterého se Igor zúčastnil, bylo domácí Mistrovství ČR kde si v jediném závodě, kterého se zúčastnil, dojel s výrazným náskokem pro vítězství. Posledním a tedy čtvrtým šampionátem, do kterého Iga nastoupil bylo Grand Prix, když opět získal divokou kartu pro závod v Brně, kde dokončil závod na 24. místě.
Michal Filla nastoupil stejně jako Igor Kaláb do několika šampionátů. Při své premiérové sezóně v sedle silnějšího stroje obsadil Michal celkové 16. místo v šampionátu starého kontinentu, kde nejvíce potěšilo vynikající šesté místo na maďarském Hungaroringu. V domácím šampionátu až do posledního závodu v Mostě bojoval o celkové druhé místo, nakonec se sice musel spokojit s místem třetím (o pouhé 4 body), ale i tak je tento výsledek na první rok ve třídě 250 ccm vynikajícím počinem. Michal svým výkonem zaujal natolik, že obdržel divokou kartu na srpnovou Grand Prix v Brně, kde dojel na 19. místě. V závěru sezóny absolvoval na známém okruhu v belgickém SPA závod šampionátu Holandska, kde si i přes zlomený kotník dojel pro sedmé místo.