British Superbike Championship

Na krátkém britském okruhu Snetterton v Norfolku pokračoval svým druhým dějstvím nejlepší superbikový šampionát starého kontinentu – jel se druhý podnik British Superbike Championship.

BSB – 1. závod:
První závod dne (BSB se jezdí stejně jako World Superbike na dva závody během nedělního dne) se stal kořistí Michaela Ruttera (Renegade Ducati – Ducati 998RS), který po počátečním boji se svými soupeři proměnil druhou polovinu závodu ve své sólo jenž vedlo k vítězství o 5,156 sec před druhým jezdcem v pořadí, kterým se stal Shane "Shakey" Byrne jenž vodí tovární stroj Ducati 998 F02 (Monstermob Ducati). Po odstoupení několika favoritů se na třetí místo dostal John Reynolds (Rizla Suzuki) na litrovém stroji Suzuki GSX-R1000 jenž však na vítěze ztrácel již více jak 11 sekund.
Strhující souboj se odehrál o čtvrté místo kde v početné skupině byl nejúspěšnější Michael Plater (Honda Racing – Honda VTR 1000 SP2) před pátým Glenem Richardsem (Hawk Kawasaki – Kawasaki ZX-7RR) a šestým Johnem Crawfordem (ETI Racing – Ducati 998RS). V této skupince jezdil ještě sedmý Paul Yong (TDB Recruit/Appleyard – Yamaha YZF R1) a osmý Gary Mason (Virgin Mobile Yamaha – Yamaha YZF R1). Členem skupiny bojující o čtvrté místo byl i japonský jezdec týmu Rizla Suzuki Yukio Kagayama jenž však kvůli poruše stroje tovární Suzuki GSX-R 1000 po několika vyjetí mino trať závod vzdal stejně jako z favoritů například Steve Hislop (Virgin Mobile Yamaha – Yamaha YZF R1) nebo Sean Emmett (Renegade Ducati – Ducati 998RS), který odstoupil z průběžné druhé pozice.
10. Jon KIRKHAM - TDB Recruit/Appleyard (Yamaha YZF R1) +27,860 BSB – 2. závod:
Druhý nedělní závod byl na rozdíl od toho prvního zkrácen z původní délky 25 kol nově na kol 20 (z důvodu žádosti jezdců kvůli životnosti pneumatik). Vítězem druhého závodu se stal Shane Byrne, který byl zklamán ze svého druhého místa v prvním závodě a nyní si tak vynahradil vše v nedělním odpoledni, když porazil druhého Seana Emmetta o skoro deset sekund. “Já i tým jsme po prvním závodu byli opravdu zklamáni, po dlouhém vedení jsem nakonec skončil druhý. Do druhého závodu jsem použil stejnou pneumatiku, která však již pracovala dokonale. Double může přijít později, nyní se spokojím s vedením v šampionátu“, říkal vítěz druhého závodu v cíly.
Za druhým Emmettem dokončil závod opět třetí John Reynolds jenž tak dosáhl vzhledem k zranění s nímž nastoupil skvělého úspěchu (před čtrnácti dny si Reynolds v Silverstone zlomil klíční kost). “Když jsem sem ve čtvrtek přijel vůbec jsem nevěděl zda do závodu kvůli mé zlomené klíční kosti nastoupím. Rozhodl jsem se to vyzkoušet a nyní jsem šťastný. Dvě pódia jsou více než jsem očekával“, říkal usměvavý Reynolds jenž na vítěze nabral více jak 14 sekund, ale zaznamenal největší rychlost ze všech motocyklů na cílové rovince.
Svého prozatím nejlepšího výsledku v britských superbikách dosáhl čtvrtým místem Gary Mason před pátým, továrním jezdcem Suzuki, Yukio Kagayamou. “V prvním závodě jsem měl smůlu a odstoupil jsem. Ve druhém závodě jsem skončil pátý. Je to dobré, ale myslím, že to mohlo být lepší“, říkal v cíly japonský pilot a dodal: “Tento víkend jsem závodil pro mého přítele Daijira Kata, který se zranil v závodě MotoGP na okruhu Suzuka minulý víkend. Možná, že štěstí i výsledky to nenasvědčují, ale podal jsem 110% svého úsilí pro Daijira. Doufám, že se brzy úplně uzdraví.“
Smutnými hrdiny byli Glen Richards a Michael Rutter, kteří odstoupili po haváriích, ale i překvapivě veterán Steve Hislop jenž opět odstoupil s poruchou stroje Yamaha YZF R1, na které absolvuje letošní sezónu po vyhození z továrního stroje Ducati.