BikeCountry 2003

Již tuto sobotu se koná v Jílovicích u Českých Budějovic další ročník Bike Country, tedy motokrosového závodu, kterého se účastní silniční závodníci.

BikeCountry 2003
O nadcházejícím víkendu [sobota] se koná v Jílovicích u Českých Budějovic další ročník Mezinárodního Jílovického BikeCountry, jak se závod oficiálně jmenuje, což je terénní závod motocyklů jezdící se každý rok po ukončení závodní sezóny silničářů. To však neznamená, že je to závod jen pro silničáře, naopak je otevřen všem jezdcům, vyznavačům jedné stopy, kteří si v přátelském duchu chtějí poměřit vlastní síly.
Vyhlášení výsledků se každoročně odehrává v místním Kulturním domě a je velmi vítanou příležitostí k značně neformálnímu setkání závodníků, členů klubu a všech přátel. Většinou se protáhne do časných ranních hodin. Pořadatelem závodu je Automotoklub Jílovice, obec kde bydlí naši úspěšní silničáři, bratři Jakub a Matěj Smržovi. Jejich otec Martin je duchovním otcem a vedoucí silou závodu. Závod se od prvopočátku jede na místní motokrosové trati, která je v odlehlé části obce.
1. Jílovické BikeCountry se jelo v roce 1999 za účasti 42 jezdců ve slunečném, ale mrazivém a větrném počasí. Závod se těšil velkém zájmu obyvatel Jílovic a okolí. Stínem závodu bylo nedodržení časového plánu, čímž se stalo, že místní matador Jakub Smrž neodstartoval do předčasně zahájené finálové jízdy. Vítězem tohoto úvodního ročníku se stal silničář Kamil Prager, který se v pozdějších letech stal nejúspěšnějším jezdcem tohoto podniku.
V dalším roce se počet účastníků rozrostl na číslo 61, z kterých se opět radoval Kamil Prager, když například na čtvrté místo odsunul Jaroslava Huleše, jenž však startoval s motocyklem o obsahu 125 ccm. Až třetí ročník, který se konal v roce 2001, poznal jiného vítěze, když se z vítězství radoval bývalý silničář Bohumil Staša jr. V tomto roce se závodu zúčastnilo již 116 jezdců.
Přišel rok 2002 a tím i prozatím poslední ročník BikeCountry, ve kterém se opět vrátil na trůn Kamil Prager, jenž po celý závod tvrdě bojoval s Bohumilem Stašou jr. Loňský ročník silně ovlivnily dlouhotrvající deště, které nejen zapříčinily odložení závodu o jeden měsíc, ale take ho poslaly namísto motokrosové tratě vedle na méně promočenou louku. V loňském roce se také radoval z devátého místa domácí Matěj Smrž, což jistě v konkurenci, která se rozrostla na úctyhodných 132 jezdců, bylo krásné umístnění. Matese vzpomínám proto, že v letošním roce ho uvidíme v nezvyklé roli organizátora závodů, když se z důvodu zranění z italské Imoly nemůže závodu aktivně zúčastnit.
Na koho se tedy letos můžeme těšit? Tak především na nejúspěšnějšího jezdce celé historie tohoto závodu - na Kamila Pragera. Dále v Jílovicích nastoupí oba členové úspěšné posádky sidecaru z německého IDM - Ing. Tomáš Foukal se svým spolujezdcem Jiřím Pertlíčkem, dalším jezdce z německého IDM je Václav Bittman. Nebudu zde psát dlouhý výčet jmen (ke včerejšímu dni bylo celkem přihlášeno 96 jezdců), za všechny ostatní silničáře si alespoň připomeňme z přihlášených Pavla Oudu, Jiřího Fejtu, Romana Bočka či Petra Polanského.
Celý program bude zahájen v sobotu v 9:30 patnáctiminutovými tréninky. Po rozpravě jezdců bude program pokračovat od jedenácti hodin prvními rozjížďkami. Program vyvrcholí v 16:00 kdy je na programu samotný, finálový závod, který určí vítěze letošního BikeCountry 2003.
Vedle soutěže jednotlivců, kteří soutěží o zlaté, stříbrné a bronzové repliky, se utkají tříčlenná družstva o zabité prase, kde pořadatel slibuje váhu nad 100 kg. Za startovné 300,- KČ (+100,- KČ záloha za zádové číslo) se jezdci mohou přihlásit ještě i v den konání závodu, kdy je formální přejímka od 7:00 - 10:00 hodin přímo v areálu závodiště.
Pokud o celé akci hledáte více informací, máte možnost navštívit Internetové stránky motokrosového oddílu z Jílovic, kde na adresewww.jilovice.cz naleznete seznam přihlášených jezdců, stejně jako například časový plán a kompletní propozice závodu.
Server racing.motorkari.cz pochopitelně nebude na této akci chybět a protože jsem v závěru roku zkompletoval svou mobilní sadu pro přenos dat, ti z vás, kteří do Jílovic nepojedete, naleznete nejrychlejší informace o průběhu jednotlivých rozjížděk na těchto stránkách, které budou během soboty pravidelně zásobené přímo z místa konání celé akce. Na rozsáhlou fotogalerii o celé akci se můžete těšit během prvních dnů příštího týdne (dle času možná ještě v neděli).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist