Biaggi o smolném závodě

Zatímco Tohru Ukawa bojoval o pódium, Maxu Biaggimu zbyl pouze boj o vlastní čest.

Biaggi o smolném závodě
Až do posledního kola bojoval Tohru Ukawa z týmu Camel Pramac Pons o třetí místo v závodě třídy MotoGP. Z tohoto boje vypadl až po kontaktu s Nicky Haydenem v posledním kole závodu a musel se tak spokojit s pátým místem v cíli.
"Na začátku posledního kola jsem vrazil do Haydena, což mě stálo ztrátu kontaktu a naději na třetí místo," zněla slova japonského jezdce po závodě v australském Phillip Islandu. "Nejsem z tohoto závodu nešťastný, zůstal jsem s vedoucí skupinou a závodu jsem si velmi užil. Nicméně jsem očekával něco více. Byl velký vítr a po dešti byla dráha špinavá. Těsně před polovinou závodu odletěl od Capirossiho motocyklu kámen a rozbil mě čelní plexisklo na mém stroji."
Smutný byl po závodě druhý jezdec týmu Sita Ponse, Ital Max Biaggi, který se po havárii Troye Baylisse vyhýbal v kritickém místě naneseným nečistotám tak nešťastně, že havaroval. Po opětovném osedlání svého motocyklu již nedokázal vzniklou ztrátu zlikvidovat a dokončil závod v hlubokém zapomnění na sedmnáctém místě.
"Měl jsem dobrý start a v úvodní zatáčce jsem byl první," říká Max Biaggi. "Ve druhé jsem byl však dlouhý a několik jezdců mě předjelo. Možná to bylo, protože byly pneumatiky hodně chladné. Když jsem se zase vrátil do vedoucí skupiny, tak havaroval Bayliss. Přímo před mým strojem byla v brzdící stopě špína od Baylissova motocyklu. Obě kola se zablokovaly a abych nehavaroval, tak jsem raději přestal brzdit a vyjel rovně do trávy. Nicméně, když jsem jel mokrou trávou, tak jsem stejně havaroval. Byla to škoda, protože jsem měl dobrý rytmus a mohl jsem bojovat o pódium.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist