Biaggi a Tamada v jednom týmu

Jeden tým a dva výrobci pneumatik - nemožné se stalo skutečností. Michelin a Bridgestone pod jednou střechou Sita Ponse.

Biaggi a Tamada v jednom týmu
Tým Camel Honda Pons potvrdil dnes v Sepangu, že do nové sezóny vstoupí ve složení Max Biaggi, který bude jezdit na pneu Michelin a Makoto Tamada, jenž na svůj motocykl opět obuje konkurenční pneu japonského výrobce Bridgestone.
Makoto Tamada jezdil v loňské sezóně v oddělené části týmu Pramac, když jedno své místo poskytl tomuto týmu Luis D´Antín, jenž naopak vedl tým s továrním jezdcem Yamahy Shinyou Nakanem. Po získání smlouvy s továrnou Ducati o poskytnutí materiálu a po získání dvou jezdců, využil D´Antín pro letošní rok obě svá místa v seriálu MotoGP a Pramac tak musel hledat jinou alternativu, která by ho opět postavila na start Grand Prix.
Rozdělení týmu Sita Ponse na dvě části není pouze dle sponzora a výrobce pneumatik, protože velezkušený Antonio Cobas bude nadále připravovat pouze motocykl pro Maxa Biaggiho, zatímco Makoto Tamada vstupuje pod křídla Sita Ponse i se svou skupinou mechaniků od bývalého týmu Pramac Honda v čele s Lucou Montironim.
"Tento projekt vstupuje do svého druhého roku a podíváme li se na uplynulý rok, je vidět, že to je základ skutečně vítězné výzvy," říká majitel týmu Camel Pramac Honda Pons pan Sito Pons a nyní "svém" odvětví Pramac Honda. "Jsem spokojený, že můžeme pokračovat v partnerství s Camel, jejich závazek k MotoGP, jejich nadšení a zkušenost, kterou nám poskytují, je velké plus v našem týmu, ale i v šampionátu jako celku. Jsem pyšný, že pokračuji v partnerství s Maxem Biaggim, který bude jistě velký kandidát na titul a jsem pyšný na to, že mohu přivítat přidružení Makoto Tamady, který je velmi slibným jezdcem."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist