Bayliss a Capirossi spokojeni

Troy Bayliss a Loris Capirossi jsou s motocyklem Desmosedici spokojení a již se těší na oblíbený okruh.

Bayliss a Capirossi spokojeni
Loris Capirossi již ví, že první závod sezóny je vždy velmi důležitý. V loňské sezóně se podařilo italskému jezdci dojet hned při své premiéře v sedle stroje Ducati na třetím místě. Následnými výsledky během roku jen potvrdil, že se s motocyklem z boloňské továrny musí opravdu počítat.
"První závod je vždy moc důležitý, musíte ukázat, že jdete správným směrem," říká Loris Capirossi. "Na první Grand Prix jsem připravený, jako vždy dám do závodu 100%. Testy v zimě byly docela dobré. Motocykl je lepší a rychlejší než v loňském roce. Je škoda, že nám špatné počasí ve Španělsku zabránilo v posledních testech. Mám okruh ve Welkomu rád. Je neobvyklý, protože je tak vysoko nad mořskou hladinou, což trochu omezuje motory. Je to hrbolatý a technický okruh, pro který potřebujete opravdu dobrý motor a podvozek."
Svůj druhý rok v MotoGP začne příští víkend australský jezdec týmu Ducati Marlboro - Troy Bayliss. Mistr Světa třídy Superbike absolvoval vloni ve Welkomu svou fantastickou premiéru, kdy deset kol vedl závod, a to i přestože startoval až ze třetí řady. Po souboji s Valentino Rossim se musel Bayliss nakonec spokojit "až" se čtvrtým místem. V letošním roce by měl Australan potvrdit, že druhý rok v šampionátu je vždy jeho nejlepší, stejně jako třeba v britském superbikovém šampionátu, kde získal titul ve své druhé sezóně, stejně jako ve druhé sezóně šampionátu World Superbike.
"Nyní již znám všechny lidi, se kterými závodím, znám také kromě Qataru, který je nový pro každého z nás, všechny okruhy," říká Bayliss. "V minulosti byly druhé roky pro mě vždy dobré, a proto se již nemohu dočkat až začneme závodit. Opravdu věřím, že to bude lepší než v loňském roce. Motor je silnější, stroj vyváženější a myslím, že až doděláme několik věcí, tak bude i dobře ovladatelný. Welkom pro mne není špatný okruh, získal jsem tam vloni dobrý výsledek. Je docela hrbolatý s několika ostrými dírami, ale rád na něm pojedu."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist