Barros o závodě ve Welkomu

Alex Barros si je vědom, že pokud chce bojovat o titul, musí být čtvrté místo v cíli závodu minimem, jenž si může dovolit.

Barros o závodě ve Welkomu
Nejočekávanější začátek sezóny MotoGP zcela jistě nikoho nezklamal. Všechny tři třídy nabídly divákům úchvatnou podívanou. Vedle závodů dvoutaktních tříd se o tradiční vyvrcholení postarali jezdci čtyřtaktní třídy MotoGP, kde o svou pozici bojoval také tovární jezdec Hondy Alex Barros. Brazilský jezdec stále není zcela ve stoprocentním stavu po operaci zraněného ramene, přesto již v kvalifikaci naznačil, že chce v nedělním závodě uspět. Otázkou bylo, zda jeho rameno vydrží více jak 40 minut plného zatížení. Barros v závodě postupoval z deváté pozice kupředu, nakonec byl schopný předjet i svého týmového kolegu Nickyho Haydena a umístnit se na čtvrtém místě, když však za vítězným Rossim zaostal o bezmála dvacet sekund.
“Pokud se kvalifikujete jako osmý a stojíte ve třetí řadě, je to vždy těžká práce,“ říkal v neděli v podvečer Alex Barros. “Po problémech na začátku jsem musel předjíždět hodně jezdců. Na tomto okruhu je velmi složité předjíždění, mimo ideální stopu je zde totiž velmi malá přilnavost. Dnes jsem měl malý problém se spojkou, nikdy dříve jsem tento problém neměl. Nakonec však mohu říci, že výsledek s mým novým týmem nebyl tak špatný. Proběhlo to všechno ve velké rychlosti, pokud nejsem na 100% zdravotně v pořádku, nemohu pořádně bojovat. Lidé vpředu jeli opravdu v dobrém rytmu. Skončit na této ne zase tak špatné pozici je dobré, je to dobré pro šampionát, ale je to minimální pozice, pokud chci bojovat o titul.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist