Aprilie získala ve Welkomu bod

Pouze jeden bod v nejprestižnější třídě získala zásluhou nováčka MotoGP továrna Aprilia.

Aprilie získala ve Welkomu bod
Britský superbikový mistr Shane “Shakey“ Byrne proměnil svůj debut ve třídě MotoGP v premiérový bod, když v jihoafrickém Welkomu dovezl tovární motocykl Aprilia RS3 Cube do cíle úvodního závodu na patnáctém místě.
“Jsem nesmírně šťastný, že jsem ve svém prvním závodě MotoGP kariéry zaznamenal premiérový bod,“ říkal oblíbený britský jezdec. “Nečekal jsem, že ihned skončím na bodech. Potřebuji více zkušeností v MotoGP. Bylo pro mne těžké soustředit se na stabilní okruhové časy. Jedno kolo jsem zajel celkem dokonale, to další již tak dobré nebylo."
Jedno místo za Shakeym, tedy na šestnáctém místě, dokončil závod jeho zkušenější týmový kolega Jeremy McWilliams, pro kterého znamenal tento závod oficiální návrat do továrního týmu italského výrobce z Noale.
"Měl jsem v poslední části okruhu problém s klouzáním stroje, bylo to přesně stejné, jako to s čímž jsem bojoval v sobotu," říkal belfastský jezdec. "Motocykl v první polovině závodu pracoval dobře, poté se prokluzování zhoršilo. Bylo to s postupem kol stále horší. Rozhodl jsem se pouze dokončit závod, budu s týmem zkoumat údaje na počítači a zjistíme kde byl problém."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist