Andrew Pitt pojede v Assenu

Australan Andrew Pitt se opět posadí do sedla motocyklu třídy Supersport a absolvuje závod Mistrovství Světa.

Andrew Pitt pojede v Assenu
Tým Yamaha Motor Italia nasadí do nejbližšího závodu Mistrovství Světa třídy Supersport tři jezdce. Vedle stálých jezdců týmu Jürgena vd Goorbergha z Holandska a Fabiena Foreta z Francie, se na okruhu TT-Assen představí příští týden s továrním motocyklem Yamaha YZF R6 také Australan Andrew Pitt.
Andrew Pitt, který je oficiálním testovacím jezdcem Moriwaki Racing, měl původně nahradit v tomto závodě Fabiena Foreta, který si při hrůzostrašně vyhlížející havárii v britském Brands Hatch zlomil kotník. Nyní se však zdravotní stav Francouze natolik zlepšil, že bude sám schopen nastoupit do závodu World Supersport a tak Pitt dostává od továrního týmu šanci jako třetí jezdec, stejně jako v minulosti Japonec Tekkyu Kayo.
“Je to pro mě dobrá příležitost dostat se zpět v dobrém týmu a s konkurenčním motocyklem,“ říká Pitt na své angažmá. “Letos jsem absolvoval několik závodů MotoGP a cítím, že jezdím dobře, pouze materiál mi nedovolil jezdit mezi nejlepšími. Myslím, že se mohu rychle adaptovat na šestistovku a udělat v Assenu štěstí.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist