AMA Mid-Ohio - sobota

Mat Mladin zvítězil v prvním závodě třídy Superbike, Vincent Haškovec se po třetím místě v závodu třídy Superstock posunul na druhé místo celkové klasifikace.

AMA Chevy Trucks Superbike - kvalifikace
Z vítězství nejen ve druhé kvalifikaci, ale především ze zisku Pole Position pro oba závody se mohl dnes na okruhu Mid-Ohio radovat lídr šampionátu Mathew Mladin z Austrálie, který dokázal časem 1:26,654 odsunout na druhé místo včerejšího vítěze Kurtise Robertse. Třetí skončil v kvalifikaci Kanaďan Miguel DuHamel a čtvrtý Jason Pridmore.
Na pátém místě dojel Ben Spies před šestým Aaronem Yatesem, sedmým Benem Bostromem a osmým Giovanni Busseiem. Třetí řadu poté vyplní devátý Jordan Szoke, desátý Steve Rapp, jedenáctý Joshua Kurt Hayes a dvanáctý Vincent Haskovec, tedy reprezentant naší země žijící v Kalifornii.
Las-Vegaský jezdec Eric Bostrom se nakonec rozhodl, že do podniku v Mid-Ohio nezasáhne, protože zranění z Laguna Secy je stále bolestivé. V době, kdy jezdci jeli svou kvalifikaci, seděl eBoss již v letadle směr Kalifornie, kde ihned navštíví známého doktora Tinga, který by měl zjistit jak pokračovat v léčbě. Jen připomínám, že po posledním závodě v Laguna Seca byl Eric na druhém místě celkové klasifikace, o pouhých šest bodů za vedoucím Mladinem.
AMA Pro Honda Oils Supersport - kvalifikace
Nejrychlejším mužem třídy šestistovek se v kvalifikaci stal Jamie Hacking v Velké Británie. Druhým mužem této třídy byl v odpolední kvalifikaci Ben Spies před třetím Damonem Buckmasterem a čtvrtým Jasonem DiSalvem.
Pátý byl Miguel DuHamel, šestý Pascal Picotte, který se opět ukázal v závodech AMA U. S. Superbike poté, co na začátku roku byl vyhozen z týmu Ducati Austin. Sedmé místo získal nejmladší z jezdecké trojice Haydenů - Roger Lee, před osmým Aaronem Gobertem, devátým Tommy Haydenem (naopak nejstarší Hayden) a desátým Jake Zemkem.
AMA Lockhart-Phillips USA Formula Xtreme - kvalifikace
Ben Spies pokračoval ve svém skvělém počínání a po vynikajících výsledcích v předešlých třídách si zajistil ve třídě litrových, produkčních motocyklů Pole Position pro nedělní závod. Na druhém místě se umístnil Jason Pridmore před třetím Adamem Fergusonem a čtvrtým Damonem Buckmasterem.
Náš Vincent Haškovec skončil v kvalifikaci této třídy stejně jako ve třídě Superbike, tedy na dvanáctém místě.
AMA Genuine Suzuki Accessories Superstock - trénink
Tato třídy má na programu závod již dnes a tak v sobotním dopoledni absolvovali jezdci pouze volný trénink, protože kvalifikaci odjeli již včera. V tomto volném tréninku byl nejrychlejší Steve Rapp před Jasonem DiSalvem a Joshua Kurtem Hayesem. Náš Vincent Haškovec obsadil deváté místo.
AMA Chevy Trucks Superbike - 1. závod
Zcela jednoznačně se do vedení ihned dostala dvojice Mat Mladin-Kurtis Roberts, kteří také nenechali nikoho na pochybách o svých záměrech a během několika kol si společně vypracovali náskok. Prvních pět kol vedl Roberts, později ho vystřídal Mladin a by závod dospěl do sedmnáctého kola, ve kterém došlo k přerušení z důvodu havárie několika privátních jezdců (Hanson, Wertman, Szoke). Vše v době, kdy Mladin s Robertsem měli náskok na třetího Jasona Pridmoreho již více jak sedm sekund. Pridmore bojoval o třetí místo s dalším jezdcem továrny Suzuki Aaronem Yatesem.
Na pátém místě se v tu chvíli bojovalo mezi Miguelem DuHamelem a Benem Bostromem, vše 13 sekund za Mladinem. Náš Vincent Haškovec do závodu neodstartoval, zřejmě z důvodu svého závodu třídy Superstock, který je na programu krátce po závodě této třídy. Vincent ve "štokách" bojuje o titul a tak dnešní soustředění pouze na tuto třídu lze chápat jako správnou věc. Ze stejného důvodu nanastoupilo do závodu Superbike i několik jiných jezdců (Ben Spies, Joshua Kurt Hazes, Caylor, Steve Rapp odstoupil po dvou kolech)
Po restartu závodu vše nabralo stejný směr. Mladin s Robertsem začali ujíždět ostatním jezdcům. Vyřešení zápletky s tématem "kdo bude vítěz" přinesla chyba Kurtise Robertse v posledním kole, kdy se dostal na vedoucí pozici, po této chybě tento nejmladší syn legendárního Kinga Kennyho havaroval, když si nejprve během posledního kola pětkrát!!!! vyměnil s Mladinem vedoucí pozici.
V závodě tak zvítězil Mat Mladin, který si tak upevnil vedení v šampionátu. Jako druhý projel cílem se ztrátou 6,140 sekundy Jason Pridmore před třetím Miguelem DuHamelem (+7,810). Čtvrté místo vybojoval Ben Bostrom a páté Aaron Yates. Šestý dokončil závod Giovani Bussei před sedmým Kurtisem Robertsem, jenž ještě po svém pádu osedlal motocykl a dokončil závod. Desítku nejlepších doplnili na osmé pozici Higbee, deváté May a desáté Mike Ccccotto, tedy týmový kolega našeho Vincenta Haskovce.
MBNA 250 Grand Prix - kvalifikace
Po závodě třídy Superbike následovala jediná kvalifikace třídy 250 ccm, ve které byl nejúspěšnější vedoucí muž letošního šampionátu Richard Oliver, který na druhé místo poslal opět Charlese Sorensena (+0,446). Se ztrátou skoro dvou sekund dojel třetí Simon Turner před čtvrtým Perry Malneciucem a pátým Edwardem Sorbem a šestým Colinem Jensenem.
AMA Genuine Suzuki Accessories Superstock - závod
Přerušení závodu zažili i jezdci startující ve třídě Superstock, kteří uviděli červenou vlajku v devátém kole a to přesně v době kdy chyboval do té doby vedoucí Joshua Kurt Hayes. V době přerušení závodu byl proto na prvním místě náš Vincent Haskovec, který společně se Steve Rappem jezdili dvě sekundy za Hayesem. Protože se však počítalo cílové kolo to před chybou Hayese, mohl tento jezdec nastoupit k restartu závodu.
I po restartu se tedy mohl Hayes ujmout vedení těsně následován našim Haskovcem, dále Rappem a Tommy Haydenem. V souboji, který trval až na cílovou čáru byl nakonec nejúspěšnější Joshua Kurt Hayes, který si tak po vítězství v Lagune Sece připsal další vítězství. Na druhém místě skončil Steve Rapp (+0,116) a na třetím náš Vincent Haskovec (+0,362).
Pro čtvrté místo si přijel Adam Ferguson (+3,186) a pro páté Tommy Hayden (+9,264).
V celkovém pořadí si tak udržel vedení Hayes (265 bodů). Na druhé místo se však posunul náš Vincent Haškovec (255), který má náskok na třetího Tommy Haydena dva body. Po uzávěrce: dle neověřených zpráv se Eric Bostrom již v letošní sezóně v závodech AMA U. S. Superbike pro své zranění nesveze.