AMA Mid-Ohio - 1. den

Pátek byl ve znamení tradičních tréninků a kvalifikací nejen na evropských okruzích, ale i na klasickém okruhu v americkém Lexingtonu /OH/, kde pokračoval profesionální šampionát silničních motocyklů AMA U. S. Superbike.

AMA Mid-Ohio - 1. den
Na okruhu Mid-Ohio Sports Car Course v ohijském Lexingtonu začaly také v dnešním podvečeru našeho času bojovat jezdci amerického, profesionálního šampionátu AMA U. S. Superbike o body do svého mistrovství. Na programu prvního dne byly tradičně úvodní tréninky i první kvalifikace.
AMA Chevy Trucks Superbike
Třída Superbika měla vítěze volného tréninku v podobě lídra šampionátu Mathewa Mladina z Austrálie, který je továrním jezdcem japonské Suzuki v týmu Yoshimura Suzuki. Druhý byl ve volném tréninku Ben Spies před třetím Kurtisem Robertsem a čtvrtým Aaronam Yatesem. Náš Vincent Haškovec zahájil trénování 15. místem.
V odpolední kvalifikaci však zajel nejrychleji Kurtis Roberts, který odsunul skoro o půl sekundy na druhé místo Mata Mladina a zaslouženě tak získal provizorní Pole Position. Třetí byl Jason Pridmore na soukromém stroji Suzuki GSX-R1000, když jeho tým Attack Suzuki před dvěma měsíci ztratil i částečnou podporu továrny, kterou disponoval na začátku sezóny. Čtvrté místo páteční kvalifikace obsadil Aaron Yates, který naopak startuje na plnokrevném továrním stroji Suzuki GSX-R1000.
Páté místo kvalifikace vybojoval nestárnoucí Kanaďan Miguel DuHamel před Benem Bostromen a Benem Spiesem. Osmou pozici získal Giovani Bussei na tovární Ducati 998RS. Paolo Cibiatti z továrny Ducati v nedávných dnech potvrdil smlouvu mezi Ducati Corse a týmem Ducati Austin, podle které se do konce roku stal Bussei jezdcem tohoto amerického týmu, kde hlavního technika dělá uznávaný odborník, šedovlasý Vic Fasola (původní smlouva pro Buseie zněla pouze na dva závody AMA SBK).
Na devátém místě kvalifikace se za Buseiem umístnil Jordan Szoke a desítku nejlepších doplnil Joshua Kurt Hayes. Náš Vincent Haškovec dojel v úvodní kvalifikaci třídy Superbike stejně jako v ranním tréninku, tedy na 15. místě.
Bolest zažil Eric Bostrom, který nastoupil i přes své zranění ramene do volného tréninku. Pro odpolední kvalifikaci se však rozhodl eBoss neriskovat a raději zvolil odpočinek, když dle jeho slov nastoupí, pokud to bude jen možné, do sobotní kvalifikace.
AMA Pro Honda Oils Supersport
Třída šestistovek měla na programu dva volné tréninky, kde po vyhodnocení byl nejrychlejší mladý Jason Di Salvo z továrního týmu Graves Motorsport Yamaha, který na další místa odsunul své týmové kolegy, druhého Damona Buckmastera a třetího Jamie Hackinga, vítěze prvního tréninku.
Pětici nejlepších v tréninku doplnil čtvrtý Jake Zemke a pátý Miguel DuHamel (oba tovární Honda CBR 600RR). Šesté místo obsadil opět s továrním strojem nejstarší z bratrů Haydenových - Tommy (Kawasaki ZX-6RR). Nejlepší stroj Suzuki GSX-R600 dovedl do cíle tréninku Ben Spies na sedmém místě, před osmým Tony "Tigerem" Meiringem (Kawasaki ZX-6RR). První soukromý stroj přivezl na devátém místě Ty Howard před desátým Aaronem Gobertem, tedy čtvrtým jezdcem týmu pana Chucka Gravese.
AMA Lockhart-Phillips USA Formula Xtreme
Stejně jako šestistovky, tak i litrová třídy Xtreme měla na programu v pátek pouze dva volné tréninky, ve kterých byl nejrychlejší Ben Spies na stroji Suzuki GSX-R100. Druhý dojel Jason Pridmore. Třetí a čtvrté místo patří dvojici týmu Yoshimura Suzuki, tedy Aaronu Yatesovi a Matu Mladinovi, kteří však zřejmě opět absolvují pouze páteční program této třídy a zbytek své aktivity budou soustředit opět pouze na hlavní třídu Superbike.
Páté místo patřilo v této třídě Damonu Buckmasterovi před šestým Jake Zemkem, sedmým Adamem Fergussonem, osmým Joshua Kurtem Hayesem, devátým Jamie Hackingem a desátým Martinem Cragillem.
Náš Vincent Haškovec v součtu časů obsadil 21. místo.
Genuine Suzuki Accessories Superstock
Hlavní třída našeho Vincenta Haškovce, kde bojuje o americký titul, měla na programu nejen volné tréninky, ale i kvalifikaci pro zítřejší závod, který je na programu po prvním závodě třídy Superbike. V tréninku zvítězil Jamie Hacking před Steve Rappem, Joshuou Hayesem a právě naším Haškovcem.
V odpolední kvalifikaci byl poté nejúspěšnější Steve Rapp, který tak získal Pole Position pro zítřejší start závodu. Druhý byl Joshua Kurt Hayes a třetí náš Vincent Haškovec, který se tak postaví do první řady před čtvrtého Chrise Caylora.
Pátý v kvalifikaci dojel Jason DiSalvo před šestým Adamem Fergussonem, sedmým Johnem Hanerem, osmým Damonem Buckmasterem, devátým Jacobem Holdenem a desátým Tommy Haydenem, který stejně jako DiSalvo a Buckmaster startuje v této třídě se slabším strojem o obsahu 600 ccm (Hayden má Kawasaki 636 ccm).
MBNA 250 Grand Prix
Třída dvoutaktních dvěstěpadesátek nalezla svého pátečního vítěze (jely se opět pouze dva tréninky) v podobě Charlese Sorensena, jenž dokázal zvítězit v obou trénincích a vždy na druhé místo odsunou letošního fenoména této třídy Richarda Olivera (zvítězil ve všech letošních závodech). Třetí byl v této třídě "věčně třetí" Simon Turner, čtvrtý Perry Melneciuc, pátý Colin Jensen a šestý Edward Sorbo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist