Alex Martinez-jezdec českého týmu

Španěl Alex Martinez se stal jezdcem českého týmu KL Intermoto, za který nastoupí v příští sezóně světového poháru třídy Superstock.

Alex Martinez-jezdec českého týmu
Největší hvězdou východočeského týmu KL Intermoto bude v příští sezóně jistě španělský jezdec Alex Martiner Mas, který v uplynulých dnech podepsal s českým týmem smlouvu. Alex se v barvách našeho týmu zúčastní světového šampionátu třídy Superstock na novém motocyklu Honda CBR 1000 RR.
"Do tohoto kroku jsme se pustili po rozpadu Superstock Czech ACCR," vysvětluje manažer a jeden z majitelů týmu pan Josef Kubíček. "Rozchod proběhl v dobrém a i nadále hodláme spolupracovat. Oba subjekty, ale jdou vlastní cestou. Alex je jezdec, který dokázal získat celkové 11. místo v letošním evropském šampionátu třídy Superstock. Má velkou ostřílenost z mezinárodních závodů a bohaté zkušenosti. Testovat budeme pochopitelně ve Španělsku. Odjíždíme okolo 8. ledna. Přesné datum testu ještě neznáme, stejně jako místo. Vše bude vyjednávat Alex. Chtěli bychom se dostat do Valencie, kde vlastně později absolvují všichni naši jezdci svůj závod. S testováním BMW to bude složitější, protože do 31. ledna musí být všechno zabalené v kontejnerech a připravené na cestu do Ameriky k prvnímu závodu. Nová motorka pro Alexe bude okolo 20. ledna, přesné datum zatím nevíme, ale Honda nás ujistila o tomto termínu. Pak pojedeme okolo 15. února opět do Španělska, kde pravděpodobně v Cartageně absolvujeme další týden testování. Ve Španělsku poté zůstaneme již až do prvního závodu."
Novým jezdcem se tedy v týmu KL Intermoto stal Alex Martinez Mas, bývalý Mistr Španělska třídy Supersport (2001), který absolvoval úspěšnou sezónu 2003 se strojem Suzuki GSX-R1000, jenž ho přivedl až na jedenácté místo celkově.
"Do tohoto týmu mě přivedla chuť změnit Suzuki za Hondu," odpovídá Alex Martinez na zvídavé otázky novinářů při dnešní prezentaci týmu. "Líbí se mi lidé v týmu, dobře se s nimi jedná a tak jsem se rozhodl vstoupit do České Republiky. Co se týče výsledků příští sezóny, chci se dostat co nejdál to půjde a získat co nejvíce umístnění na pódiu."
Až by se zdálo, že jako jezdec z Valencie bude mít Alex nejraděj právě okruh Ricardo Torma v Cheste u Valencie, opak je pravdou. Mezi nejoblíbenější okruhy řadí španělský jezdec superrychlý okruh Monza v Itálii a i svůj největší úspěch v evropském šampionátu Superstock zaznamenal Alex na italské půdě, když v roce 2002 dojel na okruhu v Imole na druhém místě. "Ve Valencii jsem letos ani moc nejezdil. Byl jsem v italském týmu a tak jsem testoval v Itálii. Samozřejmě, že když byl čas, tak jsem se ve Valencii svezl," říká usměvavý Španěl.
Jezdec z teplých krajů však pomalu začíná připravovat své tělo na chladnější podmínky naší země. "Maminka mi řekla, že je tady zima, a že si budu muset zvyknout," dodává Alex Martinez s úsměvem a Josef Kubíček hned přidává, že si vytkli za cíl naučit Alexe jezdit na snowboardu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist