2nd DRAG DAY

Předposlední závod Mistrovství ČR dragsterů se jel tradičně na konci prázdnin v areálu Hoškovického letiště u Mnichova Hradiště ...

2nd DRAG DAY
2nd DRAG DAY
Předposlední závod Mistrovství ČR dragsterů se jel tradičně na konci prázdnin v areálu Hoškovického letiště u Mnichova Hradiště. Tento závod na ¼ míle ve dvojicích pořádal Knebl Drag Promotion.
Ocelová obloha nevěstila nic dobrého, ale přeháňky se Hoškovickému letišti jako zázrakem vyhýbaly.
COMPETETION
V nejsilnější třídě speciálu se hned 7 z 8 jezdců vešlo do 1,1 vteřiny. Nejlepší čas 8, 711 zajel už v prvním měřeném tréninku Tomáš Sulek na dvouválcovém boxeru s kompresorem z domácí dílny. Druhý tréninkový čas 8,865 měl Radim Švanda.. Bohužel do závodu nenastoupil pro technickou závadu na svojí GSXR 1200 NOS. Třetí čas 8, 927 v tréninku zajel pořádající Otto Knebl na ZX 12R NOS, který se ale vlastní chybou vyřadil z bojů o bednu. Pavoukem rozjížděk se na třetí místo propracoval Pavel Bajer CBR 1100 NOS, když předjel Václava Hutlu a jeho třílitrové V2 monstrum vlastní výroby. Ve finálové jízdě se pak potkali Tomáš Sulek na Sulkaru s Michalem Poncou na FJR 14 NOS, která vstala z popela jak bájný Fénix poté, co v Maďarsku po projetí cílem kompletně shořela. Vítězství pro sebe rozhodl skvělou jízdou Tomáš Sulek. Vedoucím mužem šampionátu však stále zůstává Michal Ponca.
NATIONAL DRAGSTER 600
Tréninkovým jízdám jasně dominoval nestárnoucí Jarda Bičiště s CBR 600 NOS, když zajížděl časy těsně pod 10 sec hranici. V závodě ale nakonec skončil na druhém místě, když se před něho dostal Martin Řehounek na stroji Jawa 600 kompresor. Ten si tímto závodem upevnil vedoucí pozici šampionátu. Body za třetí příčku si na svoje konto připsal Petr Olah jehož Jawě 600 pomáhá správně dýchat turbo z Octavie.
Diváci mohli o přestávkách shlédnout vystoupení motocyklových kaskadérů Matouška a Poláka. Zvláště poslední jmenovaný přidělal pořadatelům starosti, když se jeho motorka při jednom z triků zvrátila na vánoční strom (startovací světla). Závada byla naštěstí odstranitelná a tak mohl být odstartován vložený Lady sprint, jehož vítězkou se stala Radka Sakrýtová na ZX 6R. Poté následoval sprint amerických Corvette.
Ostatní třídy jen ve výsledcích
Street 10,5
1.- Pavel Snítilý
2.- Tomáš Houška
3.- Petr Kubíček
Custom Twin
1.- Tomáš Arnold
2.- Jakub Janoušek
3.- Ondřej Odehnal
Modi Twin
1.- Roman Sixta
2.- Max Mrázek
3.- Josef Holický
Modi Four
1.- Jiří Horský
2.- Tomáš Houška
3.- Richard Voltr
Junior Dragster
1.- Anežka Svobodová
2.- Josef Holický ml.
3.- Hana Hlaváčová

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist