"Kaďas" opět druhý !!!

Jiří Kadeřábek při svém testovacím programu v Almerii absolvoval další závod a opět dojel druhý. Tentokrát dokonce ve společnosti litrových motocyklů (on se šestistovkou)!

"Kaďas" opět druhý !!!
Jiří Kadeřábek v rámci svého testovacího programu na sezónu 2004 absolvoval ve španělské Almerii další závod. V ranní kvalifikaci na závod Pirelli Cupu si opět vybojoval start z první řady, když se umístnil na čtvrtém místě za bezkonkurenčně nejrychlejším Michaelem Schultenem (1:43,848), jenž však startoval na litrovém motocyklu stejně jako druhý Rico Penzkofer (1:48,826). Třetí v kvalifikaci byl Vinzenz Mueller (1:49,398). Čas našeho Kadeřábka byl 1:49,628.
“V kvalifikaci hodně foukal vítr,“ komentoval ranní boj o sekundy Jirka. “Zkoušel jsem jet na slikách, ale v závodě je nepojedu. Je na nich úplně jiná jízda. Sice víc drží, ale mě se s nimi špatně najíždí do zatáček. Špatně se najíždí smykem. Jel jsem vzadu SC3 a vepředu klasickou Pirelli SC1. Závod pojedu na obou kolech SC1.“
Start samotného závodu přinesl první překvapení, když vítěz kvalifikace, Němec Schulten, nestihl nájezd do Warm Upu a tak neodstartoval. V následujícím boji předvedl Jiří Kadeřábek opět svou dravost, která mu během dvou dnů přinesla již druhý vavřín za celkové druhé místo. V závodě, který byl přerušený kvůli havárii dvou jezdců, zvítězil Němec Penzkofer (Yamaha YZF R1) před Kadeřábkem (Yamaha YZF R6) a dalším němcem Franzem, který sedlal také litrový stroj.
“Každý říká, že já a Penzkofer jsme jeli palbu,“ říká v cíli šťastný Jirka Kadeřábek. “Taky on zajel na litru 1:45,302 a já na šestce 1:46,988 a to byl opravdu hnusnej vítr. V závodě bylo opět hodně pádů. Dvě kola před cílem se srazil náš jezdec Pavel Haken s nějakým jiným jezdcem a pořadatelé to zastavili. Motorka jede opravdu skvěle, musím pana Ešnera pochválit. Vážně to umí perfektně. Vynikající jsou taky brzdy. Mám takovou kuriozitu: na tohle testování jsem dostal přidělené číslo 70. Dneska jsem tedy získal 70-tku v sedmileté kariéře. To je pěkné, ne? Tohle a výsledek z Evropy, teda třikrát 13. místo … tak to asi pojedu příští sezónu s číslem 137,“ dodává žertovně Jirka Kadeřábek.
Zítra absolvuje “Kaďas“ třetí závod během tří dnů, když se společně se svým týmem přihlásil do čtyřhodinového, vytrvalostního závodu, kterým se jihošpanělský okruhu Almeria loučí s rokem 2003. Kdo bude dělat Jirkovi druhého jezdce ještě není známo, ale po výsledcích ze včerejšího a dnešního závodu jistě nebude nouze o spolupráci.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist