"Bude to velký rok", říká Rossi

Ano, opravdu velký rok pro třídu MotoGP se chystá na letošní sezónu. Po testech v Sepangu se rozhovořil i jezdec, kterého jedni milují a druzí nesnášejí - hovořil čtyřnásobný Mistr Světa Valentino Rossi.

"Bude to velký rok", říká Rossi
Zřejmě nejzajímavější testování letošní okurkové sezóny proběhlo minulý týden v malajsijském Sepangu, kde společně testovaly týmy HRC a Ducati. Italský pilot Valentino Rossi nastoupil s modifikovaným strojem Honda RC 211V a v posledních deseti minutách testování předvedl společně s Maxem Biaggim a Lorisem Capirossim opravdovou kvalifikační bitvu o nejlepší čas. Své nejrychlejší kolo při tomto souboji dokázal zajet o 2,5 sekundy rychleji než při kvalifikaci na loňskou Grand Prix Malajsie. O tomto souboji jsem psal již z pohledu Capirossiho a nyní se podívejme na testování zase očima mladého Mistra Světa.
“V říjnu jsem nebyl schopen kontrolovat motocykl při brždění, ztratil jsem tam mnoho času a nakonec vybojoval čas 2:05“, říkal Rossi. “Lednových 2:02,6 je neuvěřitelné zlepšení, ale já věděl, že to je možné takto zajet. HRC zlepšilo motocykl a nyní je daleko lepší než minulý rok.“
Valentino Rossi je nyní dle vlastních slov daleko spokojenější s tímto novým motocyklem, který se stal lépe ovladatelnějším při brzdění do zatáček. “Jsem s posledními testy opravdu spokojený, ne kvůli dosaženým časům, ale kvůli pocitu na motocyklu“, říkal jezdec, který se stal legendou již ve 23. letech.
HRC nyní získalo mnoho informací, které zužitkuje při stavbě finálního produktu pro letošní sezónu MotoGP. Rossi si je nyní jistý tím, že letošní sezóna bude opravdu fantastická a to ze všech stránek. “Já a Biaggi jsme hodně motivovaní, ale silní budou také Barros, Capirossi a Kato. Nyní jsou v MotoGP všichni nejlepší jezdci světa, na startu bude vždy dvacet továrních motocyklů, všichni budou na čtyřtaktech – měl by to být velký rok.“
S těmito slovy se nedá než souhlasit.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist