WildMotors.cz – Představení sezóny 2016

Okruhová agentura WildMotors.cz vstupuje do své druhé sezóny a pro všechny jezdce připravila opět velkou spoustu času, který můžete strávit na trati a také některé novinky, se kterými Vás chceme v tomto článku seznámit.

WildMotors.cz – Představení sezóny 2016

V sezóně 2016 můžete s agenturou WM.cz a jejími partnery navštívit 5 různých zemí, 6 překrásných okruhů a celkem budete moci prožít úžasných 38 dní na tratích ve střední a jižní Evropě.

A rovnou si řekněme o připravovaném CUPu a ostatních závodních sériích, které se uskuteční v rámci agentury WM.cz v příštím roce.

Začneme tím, co již v sezóně 2015 fungovalo a to jsou závody kategorií Superbike (litry) a Supersport (šestky). K nim v sezóně 2016 přidáme dvě nové kategorie - a to Supertwin a Stock 300. Samozřejmě budeme opět vyhlašovat i kategorie Ladies Trophy a Senior Trophy.

WILDMOTORS CUP - V SEZONĚ 2016 BUDEME ZÁVODIT V TĚCHTO KATEGORIÍCH:

Supersport -Do této kategorie budou zařazeny všechny čtyřdobé motocykly o objemu: dvouválce o objemu do 850ccm, tříválce o objemu do 680ccm, čtyřválce o objemu do 640ccm,

Superbike - Do této kategorie budou zařazeny všechny čtyřdobé motocykly o objemu: dvouválce o objemu nad 850ccm, tříválce o objemu nad 680ccm, čtyřválce o objemu nad 640ccm,

SuperTwin - Do této kategorie budou zařazeny všechny motocykly:
čtyřdobé dvouválce, vodou chlazené, o objemu do 650 ccm, čtyřdobé dvouválce, vzduchem chlazené, o objemu do 820 ccm, za předpokladu, že budou dodrženy i následující technické předpisy
MAXIMÁLNÍ POVOLENÝ VÝKON v kategorii SuperTwin je stanoven na - 85 HP - 63,4 kW

Stock 300 - Do této kategorie budou zařazeny všechny motocykly o objemu:
čtyřdobé dvouválce, vodou chlazené o max. objemu do 321 ccm, čtyřdobé jednoválce, vodou chlazené o max. objemu do 374 ccm, za předpokladu, že budou dodrženy i následující technické předpisy
MAXIMÁLNÍ POVOLENÝ VÝKON v kategorii Stock 300 je stanoven na - 46 HP - 34,3 kW

Dále bude na akcích WildMotors.cz probíhat vyhodnocení v těchto kategoriích:

SENIOR TROPHY (nad 45 let) - zvlášť budou vyhodnoceni nejrychlejší jezdci - roč. narození 1971 a starší - ze všech individuálních závodů na konkrétní akci a samozřejmě bude provedeno i celkové vyhodnocení na konci sezóny, aby všichni věděli, kdo je nejrychlejší „veterán“

LADIES TROPHY – zde budou samostatně hodnoceny nejrychlejší z nejkrásnějších závodnic, které s WM.cz jezdí a na vyhlašování této kategorie se již určitě všichni velmi těší!

SERIÁL INDIVIUÁLNÍCH ZÁVODŮ BUDE MÍT V SEZONĚ 2016 CELKEM 9 PODNIKŮ

 • 8.5. - Slovakiaring
 • 19.5. - Most
 • 21.6. - Slovakiaring
 • 7.7. - Brno
 • 14.7. - Most
 • 9.8. - Brno
 • 28.8. - Brno
 • 18.9. - Misano
 • 1.10. - Slovakiaring

V Celkovém pořadí bude vyhodnoceno a odměněno věcnými cenami prvních 8 jezdců v každé kategorii.

WILDMOTORS ENDURANCE CUP

Platí ZDE stejné rozdělení kategorií Supersport a Superbike (viz. výše)
V sezoně 2016 se pojede 7 vytrvalostních 3 hodinových závodů ENDURANCE a to v těchto termínech:

 • 7.5. - Slovakiaring
 • 18.5. - Most
 • 20.6. - Slovakiaring
 • 6.7. - Brno
 • 13.7. - Most
 • 8.8. - Brno
 • 30.9. - Slovakiaring

Zúčastnit se mohou minimálně 2 členné týmy. Podmínkou pro klasifikaci je, aby každý člen týmu odjel min. 1 kolo. Tým pro tento závod používá pouze jeden společný transpondér (předem nahlášený při registraci do závodu), v případě pochybení a použití jiného transpondéru je tým diskvalifikován. Pokud je v týmu 1 motocykl kategorie SBK je celý tým zařazen automaticky do této kategorie. Kvalifikace probíhá v časovém úseku dle rozpisu jízd. Pro sestavení startovního roštu závodu se bere v potaz nejlepší čas dosažený na nahlášeném společném transpondéru!

V celkovém pořadí bude vyhodnoceno a odměněno věcnými cenami nejlepších 5 týmů v každé kategorii.

A to nejlepší na závěr:

Pro rok 2016 je pro Vás připravena spolupráci s Öhlins - Halbich suspension centre. V rámci spolupráce bude tato firma poskytovat poradenství, servis a zázemí na vybraných akcích agentury WildMotors.cz. Aby toho nebylo málo, bude se podílet na úpravách strojů nově vznikající kategorie Stock 300.

Jsou pro vás také připraveny cenově výhodné balíčky, ze kterých si vybere každý ten svůj! Pro závodníky tu jsou balíčky Racing, Endurance a Full Race. Pro ty co si chtějí jen tak zajezdit na okruhu máme CZ a SK Packs. Pro mladé jezdce je připraven balíček Stock 300.
Více informací naleznete na: www.wildmotors.cz

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist