V Mostě slavil vítězství Hainthaler a Chalupa

V pořadí třetí závod Poháru FMS AČR se na začátku tohoto týdne odehrál na dráze Autodromu Most.

V Mostě slavil vítězství Hainthaler a Chalupa
Na mosteckém Autodromu opět burácely motory závodních motocyklů. Za další prestižní akcí stála Agentura AMBOSELI Racing, která zde pořádala své okruhové dny, a to včetně oblíbených závodů. Jedním z hlavních bodů celého programu byl v pořadí třetí závod Poháru FMS AČR v kategoriích do 600 a 1000 ccm. Do jednoho volného tréninku a dvou kvalifikací nastoupilo celkem 15 jezdců, ze kterých si pole position vyjel Jan Halbich. Ten startoval opět na motocyklu Kawasaki Ninja ZX-10R v barvách týmu pořadatele, tedy týmu Amboseli Racing.
Start závodu nejlépe vyšel západočeskému jezdci Václavu Rumlenovi, který se před Halbicha dostal při brzdění do první šikany, nicméně mladý závodník se na konci prvního kola dostal do vedení a začal si postupně budoval náskok nad svými soupeři, jež v závěru závodu čítal více jak deset sekund. Dle dohody se svým týmem, ale Jan Halbich ze závodu opět odstoupil a přenechal boj o vítězství Václavu Rumlenovi a Thomasu Hainthalerovi.

Thomas Hainthaler neměl nejlepší start, nicméně svůj odstup od Vaška Rumleny neustále zmenšoval, až ho tři kola před cílem dojel. Svůj atak a pokus prosadit se na první místo si nechal do posledního kola. „Kousek za kouskem jsem se k Vaškovi přibližoval, nevzdával jsem to. Věřil jsem si a nakonec ho i dojel. V jedné zatáčce Vašek nechal trochu místa a toho jsem využil a nakonec vyhrál,“ říkal spokojený Thomas Hainthaler, který si tak připsal druhé vítězství v řadě.
Na druhém místě projel cílem Václav Rumlena. „Nezvolili jsme dobrou směs pneumatiky na zadní kolo. Po prvním závodě jsme se domnívali, že naše volba bude správná, ale opak byl pravdou,“ postěžoval si Vašek v cíli. „V posledních třech kolech to už hodně klouzalo. Věděl jsem, že je za mnou Thomas. První místo jsem bránil, co to šlo, ale on mi to tam dal zvnitřku při nájezdu do posledního kola a já již neměl šanci mu to vrátit. Dojel jsem druhý, ale jsem spokojený,“ dodal Václav Rumlena, kterému tato pozice stačila k uhájení vedení v průběžné klasifikaci celkového pořadí.

Bojovalo se i o další pozice. Pohár za třetí místo si nakonec odvezl rakouský závodník Christian Wiesinger-Mayr, který pódium atakoval již na Slovakia Ringu i Pannonia-Ringu, ale až v Mostě se konečně dočkal. „Jsem nesmírně šťastný, opravdu nesmírně. Tento víkend jsme tomu podřídili naprosto vše a vyplatilo se,“ komentoval svou snahu Rakušan, který zejména v prvních kolech tvrdě bojoval především s nakonec čtvrtým jezdcem, polským mladíkem Mateuszem Korobaczem. Pětici nejlepších poté doplnil opět výborně jedoucí Lukáš Šebesta.
V kategorii do 600 ccm byl po kvalifikaci největším favoritem pardubický Michal Chalupa, který využil start v Poháru FMS AČR ke své přípravě na další závody šampionátu Alpe Adria. Michal v posledních týdnech neměl na závodní dráze mnoho štěstí, když několikrát havaroval, přičemž nejeden z jeho pádů byl většího charakteru jak pro jeho zdraví, tak i pro stav jeho motocyklu. Cílem pro něj bylo nejen rozjezdit se po kratší pauze, ale i získání potřebné jistoty v sedle závodní Yamahy YZF R6. „Přijeli jsme si sem hlavně zatrénovat před závodem Alpe Adrie v Rijece. Vůbec jsem tedy nevěděl, že se zde pojede nějaký závod, natož dokonce bodovaný do šampionátu,“ říkal spokojený vítěz kategorie do 600 ccm.
„Hlavním cílem bylo dostat se do nějaké formy po těch všech pádech, které mne provázely celý červenec. Dobře jsem se svezl, najezdilo se hodně kol, udělalo mnoho důležité práce na motocyklu, a to, že jsem nakonec vyhrál i závod, beru jako velmi zajímavý bonus, přestože náš cíl byl zcela jiný. Děkuji Václavu Koutovi za pozvání. Díky také Amboseli Racing za bezvadnou organizaci. Vše zde šlapalo jako na drátkách, dostali jsme krásné ceny, bylo to zde fajn,“
poznamenal závěrem Michal Chalupa.
Krásný souboj předvedli ve slabší kategorii i německý jezdec Reinhold Greil a pravidelný účastník závodů pořádaných agenturou Amboseli, český jezdec Antonín Karásek. Zejména první kola oba nabídli výbornou podívanou při souboji o druhou pozici. Tu pro sebe nakonec rozhodl německý jezdec, jež našeho pilota porazil o necelých sedm sekund.

V pořadí čtvrtý a pátý závod Poháru FMS AČR se odehraje na maďarském okruhu Pannonia-Ring ve dnech 5. a 6. října 2013.

Pohár FMS AČR – Autodrom Most

Open 600

1. Michal Chalupa (CZE, Yamaha) 10 kol / 17:39,530
2. Reinhold Greil (GER, Kawasaki) +49,616
3. Antonín Karásek (CZE, Yamaha) +56,597

Open 1000

1. Thomas Hainthaler (GER, Suzuki) 10 kol / 16:49,936
2. Václav Rumlena (CZE, BMW) +2,734
3. Christian Wiesinger-Mayr (AUT, BMW) +21,996

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist