Technika zlobila, Tomášková přesto v Brně druhá

Jako noc a den vypadala naše účast na víkendové Jarní ceně Brna, kterou jsme pojali jako první ostrou přípravu na letošní sezónu poté, kdy nám z technických důvodů nevyšla účast na plánovaném závodu IMRC na Slovakiaringu.

Technika zlobila, Tomášková přesto v Brně druhá
Jenže smůla si na nás zasedla při středečním rozjíždění v rámci agenturního ježdění. Objeli jsme jen pár kol, když došlo k závadě napínáku řetězu ventilového rozvodu, jenž nám rázem vystavil stopku.

Aby toho nebylo málo, tak v sobotu začala stávkovat spojka, což nás připravilo o dopolední trénink. Jen díky radám a pomoci pana Jiřího Trčky jsme stroj rozpohybovali alespoň pro odpoledne. Časy na kolo nicméně zůstávaly hluboko za Romaniným maximem z roku 2012.

Po usilovné práci všech členů týmu a pomoci dalších kamarádů, která trvala až do pozdních večerních hodin, jsme závadu nakonec odstranili. S napětím jsme očekávali ranní warm-up. Tam konečně došlo k podstatnému zlepšení zajížděných časů.

Do závodu Romana vyrazila z druhé řady. Po tradičně pomalejším startu se o několik míst propadla, ale cílem prvního kola už projížděla na čtvrté pozici s minimálním odstupem na jezdce, kteří jeli před ní. V dalším průběhu závodu je zdolala, a k radosti všech, kteří jí fandili, projela cílem se ztrátou 9,786 sekundy za vítězným Rakušanem Ederem.

„Po všech problémech ze soboty jsem s druhým místem spokojená,“ prozradila po závodě nejnižší kubatury Romana Tomášková. „Mohlo to být snad i lepší, ale měla jsem problémy s podřazováním.“

Pavel Tomášek víkend v Brně komentoval slovy: „Tolik technických problémů jsme snad ještě nikdy neměli. Jak se ale říká, konec dobrý, všechno dobré. Chci poděkovat J. Trčkovi, M. Cucovi i všem našim sponzorům, zejména P. Bednaříkovi za Claris Drake a J. Peroutkové Per-Oil značkové oleje, za poskytnutou technickou pomoc v oblasti mazání a za špičkové oleje francouzské společnosti Yacco pro celou letošní sezónu.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist