Rozpálený Slovakiaring s Dafit Filla Racing Agency

Časy rychlé, společnost vybraná a vedro brutální, asi takto by se dal ve zkratce shrnou letošní předposlední podnik Yamaha Dunlop Cupu 2015, který pořádá česká agentura Dafit Filla Racing Agency na okruhu Slovakiaring.

I zde v termínu 11. a 12.srpna .2015 čekaly všechny účastníky dva dny plné ježdění a závodů a to navíc v neuvěřitelných vedrech, kdy dostávaly jak jezdci, pneumatiky, tak i motorky pořádně zabrat. Stejně tak zabrat dostal i stánek na občerstvení s doplňky značky Extrifit, kde si můžete na akcích DFRA čepovat iontové nápoje co hrdlo ráčí.

Tropické počasí však nezkazilo nic na dobré náladě a kvalitním ježdění a kdo byl přehřátý, využíval agenturního nebo svého bazénku. Úterní den byl využit pro nastavení motocyklů a pilování jízdy, či jen užívání zábavě na motocyklech. Účast na volném ježdění byla hojná a přes 110 jezdců se potýkalo a technickým okruhem. Na středeční den byly za stejného počasí připraveny dopolední kvalifikace s následnými třemi závody. Polední pauzu zpříjemnil svou skvělou kaskadérskou show na cílové rovince Adam Peschel.

Výsledky závodů:

V závodu Racer neboli OPEN startovalo 24 jezdců. Vítězství po 7 kolech závodu získal Radek Gabera s motocyklem Kawasaki ZX-10R, který zajel své nejrychlejší kolo za 2:23,552 sec. Na 2.místě dojel David Volný s nejrychlejším časem za 2:26,491 sec. Třetím nejrychlejším byl v cíli Tomáš Reiter, který zajel své nejrychlejší kolo za 2:25,840 sec. Za zmínku stojí pěkný výkon Bohuslava Josta, který proťal cílovou pásku na 3.místě a tedy získal pódiovém umístění, avšak za JUMP start byl penalizován a tím se posunul na 4.místo.

V závodu Master 600, startovalo 20 jezdců. V závodu vypsaném na 8 kol zvítězil místní borec Martin Klimits, který zajel nejrychlejší kolo za 2:13,824 sec. Na 2.místě dojel Martin Holoubek s Yamahou R6, který zajel své nejrychlejší kolo za 2:16,680 sec., avšak startoval až z  9.místa na startu. Na 3.místě byl se ztrátou pouhé jedné vteřiny Miroslav Sloboda, jehož nejrychlejší kolo bylo za 2:16,829 sec. Tito dva mezi sebou sváděli pěkný souboj v závodě. Další klasifikovaný byl Lukáš Poláček, tedy první nelicencovaný, který sebral 25 bodů za první místo v Yamaha Dunlop cupu, jelikož o ceny v něm soutěží pouze jezdci bez licence. Poláček zvýšil svůj náskok v celkovém pořadí, kdy jeho největší konkurent Milan Murgaš skončil až na 4.místě mezi nelicencovanými. Třída Master 600 tedy nemá svého šampióna a vše se rozhodne v závěrečném závodě v Brně.

V závodu Master 1000, startovalo 22 jezdců. Několik jezdců se do rozpáleného závodu rozhodlo nenastoupit a jediný, kdo v závodu havaroval, byl dvě kola před cílem Kamil Holán, který havaroval z prvního místa v poslední pravé zatáčce okruhu. Kamil, kterého můžeme vídat především na Road Racingových závodech ale odešel po pádu nezraněn. V závodu vypsaném na 8 kol zvítězil Martin Havlík s BMW S1000RR, který zajel své nejrychlejší kolo závodu za 2:10,960 sec. Na 2.místě dojel Zbigniew Puchatý s nejrychlejším časem 2:12,931 sec. Na 3.místě skončil Roman Michalák s Kawasaki ZX-10R, jehož nejrychlejší čas byl za 2:13,841 sec.

Závody se velmi vydařily, ceny a body se rozdaly a nyní jde Yamaha Dunlop cup 2015 do finále. Závodníci své síly poměří 1. a 2.září 2015 na Masarykově okruhu v Brně, kde se koná ukončení sezony s agenturou.

Přijeďte si všichni zajezdit na volné jízdy a kdo má ambice nechť nastoupí do volných závodů. Během dvoudenní akce bude vše opět připravené a nyní s bonusem občerstvení přímo v depu. Nečekejte s registrací a přihlaste se - ZDE