Reportáž z 6. závodu WildMotors Cupu

Automotodrom Most (24.-25.8.2015) - Koncem prázdnin se do oblíbeného motoristického centra v severních Čechách sjeli účastníci dalšího podniku okruhové agentury WildMotors.cz. Na pořadu byl šestý závod oblíbeného WildMotors CUPu jednotlivců a také spousta volného ježdění a tréninků pro všechny.

Reportáž z 6. závodu WildMotors Cupu

Administrace a technické přejímky probíhaly tradičně již v neděli od 19 hodin a v naprosté pohodě pokračovaly i v pondělí ráno od 7:30 hodin.

První den byl hlavním bodem programu trénink a volné jízdy, ladění a nastavování strojů. Dopoledne byla trať po dešti ideální k vyzkoušení mokrých pneumatik, a jak se blížilo poledne, bylo záhodno sáhnout po slickách, neboť trať rychle osychala. Den probíhal v poklidu a hlavně bez pádů, což je vždy potěšitelné. Co nás ještě více potěšilo, byl odpolední příjezd čerstvého vítěze IRRC a tím pádem i čerstvého mistra Evropy Marka “Máry” Červeného #45, který se pravidelně účastní našich akcí v rámci instruktáží i pro vlastní trénink. Takže ještě jednou - GRATULUJEME !!!

Druhý den ráno opět pršelo. Ani to však nemohlo závodníky zastavit v tréninku a kvalifikacích na odpolední závody. V plánu byly dva závody, a to SBK-ELITE a SSP-ELITE na 10 kol.
Trochu kaňkou na dopoledním programu byl těžký pád Jaromíra „Jardy“ Nováka na výjezdu z druhé zatáčky, který odnesl zlomeninou klíční kosti a pěti žeber. I takový je bohužel náš sport. Ale dobrá zpráva je, že Jarda se rychle uzdravuje a na další akci chce být již zase v sedle svého nakedu. Tato událost jakoby předznamenala to, co nás ještě odpoledne čekalo a že toho nebylo málo … !!!

Kvalifikaci „šestek“ nakonec ovládl Honza Schreiber před Martinem Frankem a matadorem Frantou Dřížďalem. V 15 hodin se připravili na startovní rošt jezdci SSP a mohlo se jít na věc. Hned v prvním kole za „vracákem“, cestou do „ďolíku“ došlo ke kontaktu dvou jezdců z konce startovního pole a závod musel být přerušen červenou vlajkou. Z důvodu výjezdu sanitky a úklidu tratě bylo rozhodnuto o přeložení závodu SSP a jeho uskutečnění až po skončení závodu SBK.

Závod kategorie SBK, který startoval v 15:30 hodin, měl také dramatický průběh a to již od zaváděcího kola. V něm se totiž podařilo ve čtvrté zatáčce upadnout vítězi kvalifikace Tomáši Borovkovi (problém se studenou přední gumou?) a tak většina jezdců na sebe na roštu nechápavě pokukovala, kde že je poleman. Když už se zdálo, že start do warm-upu bude bez Tomáše. Ozval se z poslední zatáčky zvuk motoru nové Yamahy R1 a vítěz kvalifikace byl přeci jen na startu. Podařilo se mu motorku zvednou, zprovoznit a i přes mírné poškození dorazit včas na start.

První řada vypadala následovně: 1. Tomáš Borovka, 2. Jiří Horský, 3. Aleš Novotný a 4. Lukáš Brejcha, který bojuje s T. Borovkou o celkové vítězství ve WildMotors CUPU - ZDE

Start se nejlépe podařil J. Horskému na Kawasaki ZX10R, kterého následovali L. Brejcha a A. Novotný, až čtvrtý odjel po lehce nepovedeném startu favorit T. Borovka. Horský a Brejcha si vybudovali mírný náskok a urputně bojovali o vedení v závodě. T. Borovka jezdil na 4. místě a postupně se začal přibližovat jezdcům před sebou. To největší drama nás však ještě čekalo - 3 kola před koncem se na čele vytvořila skupinka ve složení Horský, Brejcha, Borovka a začal závěrečný souboj o vítězství. Z toho 2 kola před cílem odpadá L. Brejcha pro poruchu spojky a T. Borovka se dostává před J. Horského a vítězí. Na 3. místě dojíždí A. Novotný.

Poté přichází na řadu opět jezdci kategorie SSP, tentokrát již startovní procedura probíhá bez komplikací a šlo se na start. Po zhasnutí červených světel vyráží nejrychleji, jako již tradičně F. Dřížďal následovaný smečkou pronásledovatelů ve složení M. Frank, J. Schreiber, L. Droppa, M. Parma a T. Trachta. Závody šestek jsou vždy ve znamení velké vyrovnanosti a bojů až do posledních metrů. Podobně tomu bylo i tentokrát. Postupně se vpřed posouval L. Droppa, za ním bojovali o druhé místo F. Dřížďal s J. Schreiberem a za nimi o čtvrté místo sváděli souboj M. Frank s M. Parmou. Dále stojí za připomenutí těsný souboj o 7. místo mezi Jakubem Šprojcarem a Lukášem Václavovičem, který skončil v posledním kole soubojem na brzdy a bohužel vyjetím Lukáše do „kačeru“ a propadem na 9. místo.

Pořadí v cíli tedy bylo následující: 1. L. Droppa, 2. F. Dřížďal, 3. J. Schreiber

Musím konstatovat, že závody to byly opět parádní, dramatické, se spoustou soubojů a předjížděcích manévrů. Tak jak to má u pořádných závodů být!

Po skončení obou závodů následovala 1,5 hodiny open pitlane pro všechny, kteří ještě neměli ježdění dost a že ho v průběhu těchto dvou dnů nebylo málo!

Zveme tímto všechny jezdce a jejich doprovod na další akci WildMotors.cz, která se bude konat již 23.-24.9.2015 na krásném okruhu Slovakiaring nedaleko Dunajské Stredy. Na pořadu jsou poslední finálové závody této sezóny. Čeká nás poslední 3H Endurance závod a také závěrečné závody SSP a SBK, které rozhodnou o celkových vítězích našich CUPů!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist