TT: Středa ve znamení deště a zkrácení programu

Třetí den kvalifikačních tréninků na Horském okruhu ostrova Man pronásledovala ve středu odpoledne nepřízeň počasí, když v některých částech začalo pršet a po nehodě Belgičana Laurenta Hoffmana tréninky nejdřív zastavily červené vlajky a o něco později byl plánovaný program definitivně zrušen.

TT: Středa ve znamení deště a zkrácení programu
Středa byla na ostrově Man třetím tréninkovým dnem a pokud nepočítáme kompletně zrušenou sobotu, tak také nejkratším dnem tréninků, protože trval přibližně jen jednu hodinu než program zastavily červené vlajky kvůli nehodě jednoho z jezdců a následně Ředitelstí závodu rozhodlo o zrušení dalších aktivit kvůli nepřízni počasí.
Přibližně v půl osmé večer (SEČ) vyrazili na okruh jezdci tříd Superbike, Superstock a Supersport. Všichni ale zvládli zajet pouze jedno kolo. V Kategorii Superbike vyjeli na dráhu jako první Michael Dunlop s Ianem Hutchinsonem následováni Guy Martinem a Jamesem Hillierem. Nejrychlejší byli s průměrem 128mph první Michael Dunlop (128.690mph) na BMW stáje Hawk Racing a jako druhý v pořadí byl Guy Martin (128.052mph), jezdec stáje Tyco Suzuki. Třetí byl Wiliam Dunlop (127.911mph), který závodí rovněž v barvách Tyco Suzuki.

Výsledky - TT Superbike.pdf

Na motocyklech třídy Superstock se rozhodli absolvovat první míle středečního odpoledne jezdci jako například Conor Cummins. Samozřejmě ani oni předem nevěděl, že jej čeká pouze jedno kolo. To ale zvládl velmi rychle, když Horský okruh zajel na Hondě v barvách RAF Reserves Racingu průměrnou rychlostí 126.268mph. Druhý v pořadí Daniel Cooper zajel na Kawasaki 121.190mph. Třetí a čtvrté místo patřilo rovněž jezdcům Kawasaki – Ryan Kneen (120.404mph) a Horst Saiger (120.353mph). První pětku uzavírá BMW penz13.com Jimmy Storrara (120.321mph).

Výsledky - TT Superstock.pdf
Motocykly třídy Supersport si pro začátek tréninku zvolili jezdci jako Bruce Anstey, Keith Amor, Dan Kneen, ale také český motocyklový závodník Michal Dokoupil. První tři výše uvedení jezdci byli v jediném tréninkovém kole také nejrychlejší, když Bruce Anstey nastavil 123.127mph, Keith Amor byl na 121,071mph a Dan Kneen jako poslední zajel nad 120mph. Šestý Michal Dokoupil byl s Yamahou poslední z jezdců, jenž překročili hranici 117mph.

Výsledky - TT Supersport.pdf

Nováčci letošní Tourist Trophy znovu podávali velmi dobré výkony a hned šest z nich nastavilo průměr přes 110mph - Peter Hickman (117.895), Martin Jessopp (115.607), Vick de Cooremeter (114.410), Phil Crowe (113.910), Alan Bonner (112.447) a Danny Webb (112.203). Danny Webb je znám všem, kteří sledují mistrovství světa silničních motocyklů, kde patřil mezi mladé a talentované závodníky. Bohužel pro Brita chtěl osud zřejmě jinak.
Špatný den měl ale nováček Laurent Hoffman, který havaroval v Barregarrow a musel být vrtulníkem převezen do Nobles Hospital s podezřením na zranění nohy. Než došlo k uvolnění dráhy, začalo v severní části okruhu silně pršet a proto byl zbytek programu přibližně o půl deváté večer středoevropského času s definitivní platností zrušen.

Harmonogram TT Isle of Man 2014 - ZDE

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist