TT: Páteční kvalifikační tréninky

Páteční program byl posledním kvalifikačním tréninkem před prvními závody letošního ročníku Tourist Trophy Isle of Man 2014, které jsou v případě kategorií Superbike a Sidecar na programu už v sobotu 31.května.

V kategorii Superbike zajel v pátek nejrychleji Michael Dunlop, když s BMW nastavil 131.501mph, jen těsně pod platný rekord dvacetinásobného vítěze Johna McGuinnesse (131.671mph). Na druhém místě skončil jezdec Valvoline Padgett's Honda Bruce Anstey (130.642mph) a třetí byl Guy Martin na Suzuki, jenž zajel průměr na 130.102mph a byl také posledním z jezdců superbiků nad 130mph.

Výsledky - TT Superbike QP.pdf
Start - TT Superbike.pdf
Ve třídě Superstock byl nejrychlejším jezdcem Gary Johnson s průměrem 130.207mph. Druhý čas si připsal Michael Dunlop (129.333mph), třetí v pořadí je jezdec Kawasaki Dean Harrison (128.622mph), čtvrtý James Hillier (127.448mph) a první pětici uzavřel Michael Rutter (126.627mph) na BMW. Z nováčků si pro nejlepší pozici zajel třináctý Peter Hickman s průměrnou rychlostí 123.329mph.

Výsledky - TT Superstock QP.pdf
Na prvním místě je v třídě Supersport s průměrem 125.934mph Gary Johnson, který závodí s motocyklem Triumph. Jezdec Hondy Michael Dunlop je se 124.530mph druhý a na třetí pozici figuruje William Dunlop na Suzuki a s průměrnou rychlostí 124.475mph. Český závodník stáje Motopoint Indi Racing Team Michal Dokoupil zajel v sedle Yamahy jedno kolo průměrem 118.965mph, což mu stačilo na osmadvacátou pozici.

Výsledky - TT Supersport QP.pdf
V kategorii Sidecar byli po dvou odjetých kolech na špici výsledkové listiny Dave Molyneux / Patrick Farrance s průměrem 114.350mph. Pro druhou pozici si zajeli John Holden / Andrew Winkle (113.039mph) a třetí byla posádka ve složení Conrad Harrison / Mike Aylott (112.333mph). Jako první v sobotu startuje Dave Molyneux / Patrick Farrance, druzí Ben Birchall / Tom Birchall a třetí Tim Reeves / Gregory Cluze.