TT 2015: První závod třídy Supersport vyhrál Ian Hutchinson

Druhý závod letošního ročníku slavné Tourist Trophy na ostrově Man vyhrál v sedle Yamahy Ian Hutchinson, pro něhož je to celkem deváté vítězství na TT. Na druhém místě skončil Novozélanďan Bruce Anstey a třetí byl Gary Johnson. Do závodu nastoupili také dva Češi. Michal 'Indi' Dokoupil byl pětadvacátý, Kamil Holán sedmadvacátý a oba získali bronzového Merkura.

TT 2015: První závod třídy Supersport vyhrál Ian Hutchinson

Povětrnostní podmínky jezdcům přály a první závod třídy Supersport měl především pro Iana Hutchinsona (Yamaha / Team Traction Control) perfektní průběh, když vedl téměř od začátku až do konce klání na čtyři kola. Přesto v úvodním kole byl v Glen Helen na prvním místě Gary Johnson (Yamaha), jenž měl dvousekundový náskok před druhým Deanem Harrisonem (Yamaha/Mar-Train Racing). Třetí jel Ian Hutchinson, čtvrtý James Hillier (Kawasaki/Quattro Plant Muc-Off Kawasaki), pátý Bruce Anstey (Honda/Valvoline Racing by Padgetts Motorsport) a šestý Lee Johnston (Triumph/East Coast Construction / Burde).

V Ramsey přidal Gary Johnson další půl sekundu náskoku, ale to už jel na druhém místě Ian Hutchinson, třetí Dean Harrison a na čtvrté místo se posunul vítěz nedělního klání třídy Superbike Bruce Anstey. Guy Martin (Triumph/Smiths Racing) jel sedmý a jeho možné první vítězství v TT bylo ještě příliš daleko.

Ve druhém kole už v Glen Helen vedl náskokem něco přes dvě sekundy Ian Hutchinson. Na druhém místě figuroval Bruce Anstey a na třetí místo se posunul Gary Johnson. V Crosby Crossroads skončil Dean Harrison a to samé potkalo v Kirk Michael Michaela Dunlopa (Honda/MD Racing), který byl po prvním kole dvanáctý.

Vedoucí Ian Hutchinson jel stabilní tempo, za ním téměř srovnali krok Bruce Anstey a Gary Johnson. Zrychloval rovněž Guy Martin, jemuž na první tři chybělo kolem deseti sekund. V Stella Maris havaroval Keith Amor, jehož se zraněním obličeje letecky přepravili do nemocnice. Bruce Anstey nastavil 126.984mph a snížil náskok na vedení na 2,4 sekundy. Dvě sekundy za Novozélanďanem jel Gary Johnson, Guy Martin byl čtvrtý, ale později dostal třicetisekundovou penalizaci za překročení rychlosti v boxech, což jej poslalo pořadím dolů.

Pit-stop zvládl tým Iana Hutchinsona na výbornou a jezdec Yamahy ve třetím kole získal v Glen Helen na Bruce Ansteye přes šest sekund náskoku. Naopak mezi druhým Ansteyem a třetím Gary Johnsonem byl rozdíl kolem jedné sekundy. Bruce Anstey to ale nevzdával a v posledním čtvrtém kole snížil náskok na vedoucího jezdce, který byl v Glen Helen na hodnotě pěti sekund.

Pětatřicetiletý Ian Hutchinson nezaváhal a závod vyhrál s nejrychlejším kolem 127.571mph. Na druhém místě skončil Bruce Anstey a třetí byl Gary Johnson. Nejlepší umístění v TT zaznamenal čtvrtý Lee Johnston. Guy Martin skončil pátý, ale nebýt penalizace, bylo by to čtvrté místo.

V závodu jeli také dva jezdci z České republiky. Michal 'Indi' Dokoupil (Motopoint Indi Racing Team) a Kamil Holán (Kaiser Servis) závodili v sedle Yamahy a získali bronzového Merkura za v pořadí pětadvacáté a sedmadvacáté místo.

Během tréninku třídy Superstock dopoledne havaroval v Laurel Bank jezdec William Dunlop, který byl letecky dopraven do nemocnice, kde mu diagnostikovali zlomeninu žebra a silné podlitiny na zádech. Závodník z Ballymoney tak letošní účinkování na TT ukončil a vrací se domů.

Pondělí, 8.června 2015:

Monster Energy Supersport TT (1) – závod (4kola)
Monster Energy Supersport 1.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist