TT 2015: PokerStars Senior TT vyhrál John McGuinness

Vyvrcholením letošního ročníku Tourist Trophy na ostrově Man byl závod PokerStars Senior TT, jenž ovládl John McGuinness a na konto si připsal již třiadvacáté vítězství TT. McGuinness vyhrál v novém rekordu na kolo 132.701mph a s náskokem 14,2 sekundy před druhým Jamesem Hillierem a Ianem Hutchinsonem. Do závodu rovněž nastoupil český závodník Kamil Holán, jenž týden na ostrově Man uzavřel čtvrtým bronzovým Merkurem za sedmadvacáté místo. Závod jezdci nejeli v kompletní podobě plánovaných šesti kol v řadě, protože už ve druhém kole jezdce zastavily červené vlajky. Na jedenácté míli havaroval Jamie Hamilton, kterého letecky transportovali do nemocnice, kde má být jeho stav vážný, ale ne život ohrožující. O něco později závod Senior TT restartovali na čtyři kola.

TT 2015: PokerStars Senior TT vyhrál John McGuinness

V prvním průjezdu přes Glen Helen jel první James Hillier (Kawasaki / Quattro Plant Muc-Off Kawasaki), těsně následován Johnem McGuinnessem (Honda / Honda Racing) a Ianem Hutchinsonem (Kawasaki / Paul Bird Motorsport Ltd). Vítěz závodu superbiků Bruce Anstey (Honda / Valvoline Racing by Padgetts Moto) byl na čtvrté pozici, pátý jel Gary Johnson (Kawasaki/GBmoto Kawasaki) a šestý Michael Dunlop (BMW). Start do závodu nevyšel Guy Martinovi (BMW / Tyco BMW Motorrad Racing), jemuž patřila třináctá pozice.

V Ramsey stále vedl James Hillier, ale jeho náskok už byl na hodnotě šesti desetin. Druhý byl John McGuinness, třetí Ian Hutchinson. Na vedoucí čtveřici ztrácel dvě sekundy Novozélanďan Bruce Anstey, pátý už byl Michael Dunlop a na šestou pozici se posunul Peter Hickman (BMW / Briggs Equipment UK BMW).

Úvodní kolo Johna McGuinnesse 131.850mph bylo vůbec to nejrychlejší s pevným startem a jezdce tovární Hondy dostalo do vedení, kde měl náskok 1,2 sekundy na druhého Iana Hutchinsona, který se stačil mezitím dostat před Jamese Hilliera. Další 1,8 sekundy ztrácel čtvrtý Bruce Anstey. Páté a šesté místo patřilo v pořadí Michaelu Dunlopovi a Peteru Hickmanovi, který o něco později zajel poprvé své kolo nad 130mph. Guy Martin rychle stahoval ztrátu a pokračoval na sedmé pozici.

Vedoucí jezdec John McGuinness ve druhém průjezdu úsekem v Glen Helen navýšil náskok o další půl sekundy a v Ramsey byl na hodnotě 1,9 sekundy. Na druhé pozici pokračoval Ian Hutchinson, třetí James Hillier a na čtvrtou příčku se už posunul Guy Martin. John McGuinness nastavil nový rekord na kolo 132,701mph a náskok na Iana Hutchinsona navýšil na 10,9 sekundy. Jezdec Kawasaki a vítěz letošních tří závodů TT Ian Hutchinson byl totiž dlouhý v Signpost, ale druhé místo si zatím udržel. James Hillier už měl na zadním kole Guy Martina, který rovněž překonal rekord kolem 132.398mph. Pátý jel Bruce Anstey, šestý Michael Dunlop a všech jedenáct prvních jezdců zajelo nad 130mph.

Ve třetím průjezdu kolem Glen Helen rozšířil John McGuinness vedení o další sekundu a půl. Druhý Ian Hutchinson najel pět sekund na Jamese Hilliera, jemuž se podařilo dostat z pod tlaku čtvrtého Guy Martina. Michael Dunlop se propadl na osmé místo.

V posledním kole měl John McGuinness náskok na druhého Iana Hutchinsona už přes 17 sekund. Třetí Jamese Hillier ztrácel necelých sedm sekund a znovu měl za sebou Guy Martina, který stlačil rozdíl na 2,2 sekundy. Vítězství měl plně ve svých rukou John McGuinness, ale dramatická situace byla v boji o druhou pozici, protože v Ballaugh šel na druhou pozici James Hillier a v Ramsey Hairpin už měl na Iana Hutchinsona náskok kolem čtyř sekund.

Závod Senior TT vyhrál posedmé John McGuinness, čímž dosáhl stejného počtu vítězství jako Mike Hailwood. Navíc McGuinness dosáhl svého třiadvacátého prvenství na Tourist Trophy. Na druhém místě závod dokončil James Hillier, třetí byl Ian Hutchinson, který také vyhrál celkově a získá cenu Joey Dunlopa TT Championship Trophy 2015. Sedmnáctý Dan Cooper je nejlepším soukromníkem. Český jezdec Kamil Holán (BMW / BMW Motorrad Czech Republic) byl sedmadvacátý a získal dalšího bronzového Merkura.

Pátek, 12.června 2015

PokerStars Senior TT – Závod (6kol)/ po restartu (4kola)
PokerStars Senior TT.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist