NW 200 – Nejúspěšnějším jezdcem je s čtyřmi triumfy Alastair Seeley

Celkem pěti závody vyvrcholil letošní ročník motocyklového podniku Vauxhall International North West 200. V sobotním Irsku už nebylo tak krásné počasí jako ve čtvrtek a kvůli dešti dostal časový harmonogram až tříhodinový skluz. Tři závody z pěti vyhrál Alastair Seeley, který si tak s jedním čtvrtečním triumfem připsal na konto čtyři vítězné závody NW 200. V závodech tříd Superstock jeli dva Češi – Marek Červený obsadil patnácté místo, Petr Bičiště byl šestnáctý.

V prvním závodu slavil vítězství Alastair Seeley, který vyhrál náskokem čtyř sekund před dvojicí William Dunlop a Michael Dunlop. Oba bojovali o druhé místo a v cíli je nakonec dělilo jen 0,474 sekundy. Pro sedmatřicetiletého závodníka je to devatenácté vítězství na NW200, protože už ve čtvrtek dosáhl na osmnáctý triumf v závodu superstocků.

...

Je to neuvěřitelné, ale jubilejní dvacátý triumf na NW200 získal vítězstvím v superbikovém závodu Alastair Seeley, jenž absolvoval v sedle Kawasaki týmu Gearlink Kawasaki. Převaha Seeleyho byla velmi výrazná, když druhý v cíli Michael Rutter ztratil téměř dvaadvacet sekund. Třetí jezdec Hondy Jackson Racing Lee Johnston byl na osmadvaceti sekundách za vítězem, takže žádná přímá bitva o vítězství nebo pozice na stupních vítězů se nekonala. To mělo teprve přijít.

Závod (2) – The Anchor Complex Superbike

1 – Alastair SEELEY – BMW – Tyco BMW Motorrad – 18:53.624 – 113.498mph
2 – Michael RUTTER – BMW – Bathams / SMT Racing – 19:15.234 – 111.375mph
3 – Lee JOHNSTON – Honda – Jackson Racing – 19:21.701 – 110.755mph
4 – Glenn IRWIN – Ducati – Be Wiser Ducati Racing – 19:24.844 – 110.456mph
5 – Peter HICKMAN – BMW – Smith’s Racing – 19:25.756 – 110.370mph

Třetím kláním sobotního programu byl závod supertwinů. Na rozdíl od prvního závodu, který jeli ve čtvrtek a vítězství slavil Martin Jessopp, tentokrát projel cílem jako první Michael Rutter. Bylo to Britovo čtrnácté vítězství na NW200. Ryan Farquhar se loni vážně zranil, ale letos už mohl slavit, protože právě Rutterova Kawasaki byla v barvách jeho týmu KMR. Druhý projel cílem Daniel Cooper, který s Kawasaki týmu KW Electrica ztratil jen sedm desetin. O dvě sekundy později pak slavil třetí místo Martin Jessop z ryze rodinné stáje Riders Motorcycles.

...

Závod superstocků museli kvůli nepříznivým podmínkám předčasně ukončit, ale i tak si jezdci hodně stěžovali na to, že červené vlajky měly přijít mnohem rychleji. Objevily se slova jako, že vedení závodu vědomě hazardovalo s životy jezdců, když nechali závod pokračovat v dešti. Jezdci odjeli potřebný počet kol k tomu, aby mohly být vyhlášeny výsledky, takže jednadvacátý triumf NW200 mohl oslavit Alastair Seeley, který sice těsně, ale porazil svého týmového kolegu Iana Hutchinsona. Třetí místo získal Michael Rutter.

V tomto závodu startovali také dva Češi Marek Červený a Petr Bičiště. Červený byl v cíli patnáctý a Bičiště šestnáctý. Oba byli nejlepší z B skupiny a taky jedni z posledních, kteří se vešli do jedné minuty na prvního.

Závod (4) – CP Hire Superstock

1 – Alastair SEELEY – BMW – Tyco BMW Motorrad – 17:54.458 – 119.748mph
2 – Ian HUTCHINSON – BMW – Tyco BMW Motorrad – 17:54.684 – 119.723mph
3 – Michael RUTTER – BMW – Bathams / SMT Racing – 17:55.148 – 119.671mph
4 – Lee JOHNSTON – BMW – East Coast Construction – 17:55.376 – 119.646mph
5 – Peter HICKMAN – BMW – Smith’s Racing – 17:55.825 – 119.596mph

Nakonec odstartovali závod superbiků, kde byl velkým favoritem na vítězství sedmatřicetiletý Alastair Seeley z Tyco BMW, který měl šanci vyhrát pátý závod letošního ročníku NW200. Krátce po startu pořadí naznačovalo něco jiného, když vedoucí skupinu vedl Glenn Irwin za nímž následoval Ian Hutchinson, Michael Rutter, Martin Jessopp, Alastair Seeley, Peter Hickman, Michael Dunlop. Poslední kolo závodu mělo pořádný náboj, když po bitvě krátce před cílem Glenn Irwin předjel vedoucího Alastair Seeleyho a závod vyhrál. Sedmadvacetiletý závodník z BSB Glenn Irwin. Druhý byl Alastair Seeley a třetí projel cílem Ian Hutchinson, jenž si za sebou přivezl skupinku s jezdci Michael Dunlop, Michael Rutter a Dean Harrison.