North West 200: Sobotní závodní program předčasně ukončen

Sobotním programem vrcholil letošní ročník Vauxhall International North West 200. Protože ve čtvrtek nestačili odjet závod třídy Superstock, tak ten byl přesunut na sobotu, kde bylo na programu celkem šest závodů. V Irsku startovali také jezdci z České republiky Marek Červený a Petr Bičiště. Bohužel závodní program skončil předčasně a velmi smutně. V klání třídy Supertwin došlo k nehodě mladého závodníka Malachi Mitchell-Thomase, který následkům zranění podlehl.

North West 200: Sobotní závodní program předčasně ukončen

Jako první jeli v sobotu závod jezdci třídy Supersport "Bet McLean Supersport". V něm slavil své již sedmnácté vítězství Alastair Seeley, který vyhrál také první závod ve čtvrtek večer. Jezdec Kawasaki měl formu a vítězství si nenechal nikým vzít. Také jemu patří nejrychlejší čas na kolo závodu. Na druhém místě závod dokončil Martin Jessopp. Peter Hickman se na třetí pozici posunul jakmile byl penalizován deseti sekundami Lee Johnston za zkrácení tratě. Jezdec se odvolal, ale v hodnocení mu patří šestá pozice. V závodu startoval český jezdec Marek Červený, který si vedl výborně a cílem projel na třinácté příčce.

Druhý závod v pořadí patřil třídě Superstock "Spidi Superstock". V něm už došlo na červené vlajky, když havaroval James Hillier. Jezdec byl po pádu v pořádku a závod krátce na to restartovali. Do vedení se v prvním kole dostala dvojice Michael Rutter a Alastair Seeley, jenže špičku závodního pole neudrželi, když se před ně dostal velmi rychlý Ian Hutchinson. V posledním kole ale vedení znovu získal rekordman Alastair Seeley, jenže ten pak udělal drobnou chybu, kterou se ale připravil o své již osmnácté vítězství. Cílem závodu projel jako první Ian Hutchinson, druhý byl Peter Hickman a třetí Alastair Seeley. Michael Rutter závod dokončil čtvrtý, Michael Dunlop uzavřel první pětici nejlepších.

Jezdci třídy Superbike "Anchor Bar Superbike" měli svůj první závod na programu jako třetí v pořadí. Znovu byli hlavními postavami jezdci jako Ian Hutchinson, který nabuzen vítězství ze superstocků měl v úmyslu vyhrát také závod superbiků a hned v prvním kole vedl závodní pole. Těsně za sebou měl ale velmi dobře jedoucí dvojici Bruce Anstey a Gary Johnson. Nicméně byl to Michael Dunlop, kdo ve druhém kole převzal vedení. Ve třetím kole přepsal rekord okruhu na 123.207mph, ale stále měl těsně za sebou Ansteye s Hutchinsonem. V době, když jezdci začali čtvrté kolo závodu havaroval Bruce Anstey (jezdec OK) a závod zastavily červené vlajky. Vítězství tak připadlo Michaelu Dunlopovi, druhé místo obsadil Ian Hutchinson a třetí byl zkušený Michal Rutter. Do závodu startoval z jedenácté řady český jezdec Petr Bičiště, který byl v cíli devatenáctý, což je rozhodně výborný výsledek.

Čtvrtým závodem v řadě bylo klání třídy Supertwin "John M Paterson Supertwin", kde právě ve čtvrtek kolidovala dvojice závodníků Ryan Farquhar (KMR/SGS Kawasaki) a Dan Cooper (Dan Cooper Racing Kawasaki). Cooper je už zpátky doma, Farquhar je na jednotce intenzivní péče po operaci. Ve čtvrtek vyhrál závod Ivan Lintin, protože vedoucí jezdci havarovali. Tentokrát si jezdec Kawasaki vytvořil hned v úvodu velký náskok. Za ním bojovali o pozice na stupních vítězů Martin Jessopp a Malachi Mitchell-Thomas, čtvrtý jel Jeremy McWilliams. Závod byl zastaven červenými vlajkami po nehodě jednoho z jezdců a pořadí závodu následně stanoveno na první místo Ivan Lintin, druhé Martin Jessopp a třetí Jeremy McWilliams.

Bohužel o něco později organizátoři oznámili, že jezdec, který havaroval svým zraněním podlehl. Jméno nebylo oznámeno ihned, protože bylo třeba nejdřív vyrozumět rodinu závodníka. Další závodní program letošního podniku North West 200 byl s okamžitou platností zrušený.
 

Zástupci pořadatele North West 200 s politováním sdělili, že jezdcem, který zemřel na následky nehody v závodu třídy Supertwin, byl teprve dvacetiletý Malachi Mitchell-Thomas. Ve snaze vybojovat umístění na stupních vítězů havaroval ve třetím kole závodu v úseku Black Hill. I přes veškerou snahu personálu rychlé zdravotní pomoci následkům pádu podlehl.

Malachi Mitchell-Thomas začal závodit před dvěma lety, ale byl velký talent a rychle postupoval. Jen letos dosáhl například hattricku v Mid Antrim 150, umístění na pódiu v Tandragee a na North West 200 byl v prvním závodě třídy Supertwin pátý v pořadí.

Čest jeho památce.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist