Manx GP: SuperTwin a Lightweight vyhrál Neesom s Jordanem

Druhým závodem bylo ve středu společné klání kategorií SuperTwin a Lightweight. V třídě SuperTwin slavil vítězství James Neesom na Kawasaki, druhý byl Andrew Farrell, třetí Callum Collister. V třídě Lightweight závod vyhrál jezdec Hondy Mick Jordan před Gavinem Luptonem a Danem Hobsonem.

Manx GP: SuperTwin a Lightweight vyhrál Neesom s Jordanem
Do závodu SuperTwin nastoupil Rob Hodson, který měl v dopoledním závodu třídy Junior smůlu při doplňování paliva, kvůli čemuž přišel o šanci bojovat o vítězství. Počasí bylo ideální a Rob Hodson vyrazil do závodu jako první a ve druhém kole převzal v Glen Helen vedení. Bohužel den plný smůly tímto neskončil, protože závod nedokončil, když mu v Hillberry došlo palivo.

Po druhém kole vedl James Neesom, který dopoledne už v prvním kole odstoupil ze závodu třídy Junior. Druhý byl Andrew Farrell, třetí Gary Gittins, čtvrtý Ben Rea a první pětici uzavíral Dean Osborne, nováček, který v úterý vyhrál závod kategorie Newcomers B.

Až v závěru třetího kola zajel Gary Gittins do boxů doplnit palivo a tehdy už byl vedoucím jezdcem s náskokem sedmadvaceti sekund. Jenže pak přišla zpráva, že v posledním kole závod pro něj skončil v Ballagarey. Gittins byl po nehodě při vědomí a v péči lékařů. Následně jej převezli do nemocnice.
Vedení převzal James Neesom, jenž nezaváhal a závod třídy SuperTwin vyhrál. Druhé místo obsadil Andrew Farrell a třetí skončil Callum Collister, vítěz závodu Newcomer B z roku 2013.

Supporters Club SuperTwin Manx Grand Prix 2014
Středa, 27.srpna 2014 – Závod (4kola)
SuperTwin MGP - Result.pdf

V kategorii Lightweight vedl po startu v Glen Helen Dave Corlett před Mickem Jordanem a Gavinem Luptonem, ale už po prvním kole byl na první pozici Jordan, když Corlett kles na čtvrté místo. K doplnění paliva zajel Jordan na konci druhého kola s náskokem šesti sekund na druhého Gavina Luptona.

Dave Taylor v boxech nezastavil a tak se z čtvrté pozice posunul do vedení závodu. Jenže když na konci třetího kola zajel doplnit palivo, překročil maximální povolenou rychlost a byl penalizován třiceti sekundami, což ho vyřadilo z boje o pozice na stupních vítězů.

O vítězství pak v posledním kole bojovala dvojice Gavin Lupton s Mickem Jordanem. Jordan šel v Ballaugh do vedení a závod nakonec vyhrál s deseti sekundami náskoku na druhého Gavina Luptona. Třetí v pořadí dokončil závod Dan Hobson.

Supporters Club Lightweight Manx Grand Prix 2014
Středa, 27.srpna 2014 – Závod (4kola)
Lightweight MGP - Result.pdf

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist