Zraněné rameno neumožnilo Abrahamovi dokončit závod

Brněnský jezdec Karel Abraham do třináctého závodního víkendu nastupoval s tím, že je to zároveň test jeho zraněného ramene, které jak se před cestou na pobřeží Jadranu dozvěděl, je v horším stavu než se původně předpokládalo.

Zraněné rameno neumožnilo Abrahamovi dokončit závod
Karel Abraham měl na výběr, operaci nebo s tím zkusit závodit, takže do toho šel a zvládl kompletní víkend Velké ceny San Marina až do sedmého kola závodu.

V sedmém kole už byla bolest ramene natolik limitujícím faktorem, že se Karel Abraham rozhodl ze závodu odstoupit. Nyní podstoupí další vyšetření u Igora Čižmáře, primáře traumatologického oddělení Fakultní nemocnice v Olomouci, kde se rozhodne o dalším postupu. Už teď ale český jezdec královské kubatury MotoGP tuší, že to nebude snadný týden.
„Všichni jsme věděli, že největší zkouškou bude pro rameno trvalá zátěž při závodu,“ uvedl v Misanu Karel Abraham. „V trénincích jsem odjezdil naplno vždycky jen pár kol a bohužel se ukázalo, že to je maximum, co dokázalo rameno vydržet. Po sedmi kolech už se to prostě nedalo, takže jsem zajel do boxů. Uvidíme, co mi řeknou doktoři, ale bojím se, že to nebudou pozitivní zprávy.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist