Změny nejen na soupiskách jezdců

Každým rokem hledají jezdci, kterým vypršela smlouva, místo pro další sezonu u některého z týmů mistrovství světa. Také letos došlo k řadě změn v jezdeckých sestavách královské kubatury, kde ale došlo i na změny v jindy klidnějších vodách týmů mechaniků jednotlivých jezdců.

Změny nejen na soupiskách jezdců
Změna čeká tým Marca Márqueze, vítěze letošního ročníku mistrovství světa v třídě MotoGP. Tým mechaniků, jenž Španěla dovedl k vítězství bude z části nahrazen sestavou, která s Márquezem spolupracovala již v době jeho působení v třídě Moto2. Tento tým Márquez požadoval už když přišel do MotoGP, ale jako nováčkovi mu nebyla tak razantní změna umožněna. Součástí letošního týmu už byli Márquezovi nejbližší lidé Santi Hernández a Carlos Liñán. Teď se k týmu připojí trojice Javi Ortíz, Jordi Castella a Hugo Bucher. Pro mechaniky, kteří z týmu odejdou hledá Honda uplatnění jinde.
Změny čekají také na tovární tým Yamahy Jorge Lorenza. Vicemistra světa po skončení letošní sezony opustili dva z jeho mechaniků Valentino Negri a Walter Crippa. Jeden z mechaniků už bude na důchodu a další chce pracovat mimo svět závodění. Důvodem byl také čas, který všichni během roku stráví na cestách a nevidí své rodiny tak často, jak by chtěli. Novou posilou týmu je zkušená dvojice mechaniků Ian Gilpin a Jurij Pellegrini, jenž u tovární stáje tří ladiček pracovali s Benem Spiesem.
Co se týče třetího jezdce celkového hodnocení MotoGP Daniho Pedrosy, tak jeho osvědčená sestava mechaniků zůstává stejná, ale tentokrát bude jiná role jeho dlouholetého mentora Alberta Puiga. Poprvé po čtrnácti letech čeká na Daniho Pedrosu změna, která znamená, že s ním Alberto Puig již nebude v boxech a jeho role teď bude mnohem menší než byla dosud. Puig je nyní soustředěn na nový šampionát Dorny Asia Cup, kde má na starosti vyhledávání nových talentů. Roli Alberta Puiga nyní z větší části převezme Raul Jara, který už s Danim Pedrosou spolupracuje řadu let.
Jedna z posledních velkých změn byla překvapivá výměna šéftechnika Jeremy Burgesse v týmu tovární Yamahy Valentina Rossiho. Ital Rossi tuto změnu Burgessovi oznámil těsně před zahájením posledního víkendu sezony ve Valencii a už první pozávodní test absolvoval s jeho nástupcem Silvanem Galbuserem, který si přináší zkušenosti ze světa superbiků. Tato výměna byla hodně překvapivá a ne všem se zamlouvala. Pro Valentina Rossiho je zcela určitě velmi riskantní, protože nyní budou všichni očekávat pouze a jenom zlepšení.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist