Změna řádů pro závody Grand Prix

Od letošní sezóny již nebude možné, aby jezdec, který například havaruje, a který dále v závodě nepokračuje, vydělal na přerušení závodu.

Změna řádů pro závody Grand Prix
Dne 14. prosince 2006 zasedli ve španělské Barceloně k jednomu stolu pánové Carmelo Ezpeleta (Dorna Sports), Claude Danis (FIM), Sito Pons (IRTA) a Takanao Tsubouchi (MSMA), kteří jednali o změně řádů pro závody silničního Mistrovství světa motocyklů. Z jejich jednání, která zaznamenával pan Paul Butler, vzešlo několik nových ustanovení, z nichž jedno je pro vývoj nejsledovanějšího seriálu velmi závažné.
Od letošní sezóny Grand Prix se totiž po vzoru World Superbike mění pravidlo o červené vlajce a následném restartu závodu. Nyní již nebude možné, aby jezdec, který zapříčiní přerušení závodu, a který se následně nedokáže s vlastním strojem dostat ve stanoveném čase do boxů, pokračoval v další části závodu, ze kterého tak bude vyřazen.
Přesné znění změny sportovních řádu:
článek č. 1. 25 – přerušení závodu
článek č. 1. 25. 1 (nový odstavec na konci tohoto článku

V době vyvěšení červeného praporu nebudou dále klasifikováni jezdci, kteří nebudou v závodě aktivně pokračovat.
Jezdci, kteří během pěti minut od vyvěšení červených vlajek nevjedou na boxovou komunikaci na svém motocyklu, nebudou dále klasifikováni.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist