Zlatá neděle pro české motorky

Lukáš Pešek v čínském Shanghai vrací české královně motorismu zlatou korunu, když v závodě třídy 125 ccm vítězí a dostává se tak na čelo celkové klasifikace Mistrovství světa.

17. července 1966 a tehdy východoněmecký Sachsenring, radost v České republice nastává poté, co motocykl Jawa 500 v sedle s Frantou Šťastným vítězí v závodě Grand Prix. Skoro 41 let musí český fanoušek čekat na stejné pocity, až 6. května 2007 dojede Lukáš Pešek 0,187 před Héctorem Faubelem a Esteve Rabatem. Za vítězným Peškem dojel ve velmi početné skupině čtvrtý Gábor Talmacsi, pátý Simone Corsi, šestý Sergio Gadea a sedmý Michael Ransader. Desítku nejlepších doplnili osmý Bradley Smith, devátý Pol Espargaro a desátý Mattia Pasini, pro kterého to byl sice další závod obrovského zklamání, nicméně Pasini letos alespoň poprvé viděl cílovou šachovnici. Ve velké vedoucí skupině byli ještě nakonec jedenáctý Andrea Iannonne a dvanáctý Raffaele de Rosa. S větší ztrátou pak poslední body brali Alex Masbou, Mike di Meglio a Lorenzo Zanetti. Nádherný pohled je i na tabulku celkového pořadí, zde je na čele Lukáš Pešek (71 bodů), který má na druhého Gabora Talmacsiho (69) náskok 2 body a na třetího Héctora Faubela (67) 4 body. Blahopřeje ke skvělému prvnímu místu a přeje co nejvíce takovýchto výsledků. Více informací o závodě v čínském Shanghai se dozvíte na našem podserveru www.racing.motorkari.cz.