Život je hned jednodušší, vidí svou situaci Canepa

Pro Niccola Canepu se stal normální život opět jednodušším, když se dozvěděl, že pojede až do konce sezóny kubaturu MotoGP za tým Pramac Ducati.

Život je hned jednodušší, vidí svou situaci Canepa
"Smlouvu do MotoGP na rok 2010 nemají ani Elias a de Angelis a ti oba dva stáli letos na stupních vítězů, takže si nedělám žádné iluze, že dostanu na příští rok do MotoGP smlouvu já", říká Niccolo Canepa.


Samozřejmě, že pro Niccolu Canepu to musela být ta nejhezčí zpráva, když se dověděl, že může až do konce sezóny a to včetně GP Portugalska jet královskou kubaturu MotoGP v týmu  Pramac Ducati.
 
"Hodně lidí mluvilo o mně a já také čtu denně noviny. Potom bylo ještě setkání s Ducati, aby se situace vysvětlila. Na něm byl přítomen také majitel stáje Pramac, Paolo Campinoti. Všechno, co k tomu mohu říci, že jsem nyní šťastný, a mohu dokončit sezónu na moji motorce", řekl oficiálně Canepa. 

Jeho výsledky v této sezóně se nemohou zase hodnotit tak úplně negativně, jak to mnozí udělali (i když Aleix Espargaro byl lepší). Vždyť nikdo si přece na začátku sezóny nemyslel, že se Canepa stane mistrem světa a jeho výsledky v některých závodech byly na úplného nováčka velmi dobré (2x v Top 10 - 9. v Mugellu a 8. v Doningtonu, k tomu 3x na 12. místě). 

"Během roku jsem se jako nováček v každém závodě trochu zlepšoval. A tomu tak musí být i nadále, pokud si chci zajistit ve sportu budoucnost", říká 21-letý rodák z Genovy, kterému je ale jasné, že nejdříve bude muset závodit ještě v jiných šampionátech, než se znovu vrátí do MotoGP.

"Znovu jet MotoGP, to je pro mě samozřejmě snem do budoucnosti. Ale v současné době bude pro mě lepší jet jiný šampionát, nabrat zkušenosti a zajíždět podiová umístění. A protože Pramac chce jet Moto2, tak zde je jistá možnost. Ale rozhodnuto není vůbec nic", říká dále Canepa, který má možnost u Pramacu dále zůstat, který má ale i nabídky ze seriálu WSBK.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist