Zeelenberg: Lorenzo ztratil body a motor

Jezdecký manévr Alvara Bautisty v Assenu byl v této fázi závodu úplně zbytečný a jelikož Jorge Lorenzo přišel nejen o mistrovské body, ale i o nový motor, tak jeho týmový manažér Wilco Zeelenberg považuje potrestání Bautisty na následující závod pro Sachsenring jako správné.

Zeelenberg: Lorenzo ztratil body a motor
Týmový manažer Yamahy Wilco Zeelenberg považuje potrestání Alvara Bautisty po závodě v Assenu za naprosto správné: Španělský jezdec týmu San Carlo Honda Gresini bude startovat při Grand Prix Německa z posledního místa na startovním roštu.
Bautista svým předjížděcím manévrem při vysoké rychlosti najel do první zatáčky, ztratil kontrolu nad svým motocyklem a "podseknutím" ukončil závodění lídra šampionátu Jorge Lorenza při Dutch TT 2012.

Lorenzo sice vyvázl z této situace bez zranění, ovšem kromě ztracených bodů na Stonera přišel i o zbrusu nový motor, který začal kouřit.
Casey Stoner potom svým vítězstvím a následným ziskem 25 bodů vyrovnal bodový stav na čele šampionátu.

"Myslím si, že trest je odpovídající. Jorge se také mohl těžce zranit a byl hodně naštvaný. Také Alvarovi řekl, že by měl být potrestán. Jsme hodně zklamáni a je úplně jasné, že to byla Alvarova chyba. Začal příliš pozdě brzdit a do zatáčky tak vůbec nezatočil. Řekl, že pokud by netrefil Lorenza, tak by jel přímo rovně dál...", vysvětluje Zeelenberg.

Bautista samotný hovoří o malé chybě, ovšem její důsledky mohly být velké. Bývalý jezdec a vítěz závodu Grand Prix Zeelenberg naprosto nechápe, proč jel Bautista vnitřkem, neboť jediná šance jak předjet v takovém okamžiku, je dle jeho názoru zkusit to vnějším obloukem: "Pokud to někdo zkouší vnitřkem, tak je riziko příliš velké a pokud chce tak předjet někoho, kdo jede už uprostřed, tak to není vůbec rozumné. Musí přece počítat s tím, že mu ten dotyčný hoch zavře dveře. Pokud by první tři jezdci byli v tomto okamžiku více pohromadě, tak byli ze závody rázem venku všichni tři....". říká dále Zeelenberg.
Zeelenberg dále pokračoval s tím, že Bautista s Lorenzem mluvil, omluvil se mu a vzal vinu na sebe: "Říkal, že si přál, aby spadl pouze on sám, ale bohužel to bylo jinak. Jorge není zraněn, my jsme ale v prvních šesti závodech závodili úplně naplno, abychom si vyjeli náskok 25 bodů a ty jsou nyní pryč. Důležité ale je, že taková akce byla potrestána a ostatní to nyní také vědí. A ztratili jsme také úplně nový motor, neboť plyn zůstal otevřený", ví dobře Zeelenberg, že na sezónu je povoleno pouze 6 motorů a Lorenzovi tak hrozí v závěru sezóny trest v podobě startu z boxové uličky.

Hodně rozdílný názor na Španělovo potrestání má tovární jezdec Ducati Nicky Hayden: "Já nerozhoduji o trestu, nýbrž FIM. Potom, co jsem ale viděl, měl by Bautista dostat zákaz startu na několik závodů".

Jorge Lorenzo se podrobil ještě v neděli - po sobotním pádu v Assenu - doma v Barceloně důkladnému lékařskému vyšetření a nebyly naštěstí zjištěny žádné zlomeniny, takže jeho startu při GP Německa nestojí nic v cestě: "Doktoři ale konstatovali, že kotník byl málem zlomený a to bych musel vynechat příští dva závody....o tom ale raději vůbec nepřemýšlím:"
"Přijal jsem omluvu od Alvara Bautisty a tím je vše vyřízené. Byla to chyba, kterou už určitě nikdy neudělá. Nejsem rozhodně typ člověka, který by oplácel. V okamžiku po té havárii jsem řekl pár vět, která řeknete v rozčilení a normálně je nevypustíte z úst. A já jsem to trochu přehnal", uzavřel celou záležitost vítěz 4 letošních závodů Grand Prix Jorge Lorenzo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist