Zatím není nic ztraceno, říká Lorenzo

Španěl Jorge Lorenzo absolvoval skvělou přípravu na závod Velké ceny San Marina, vyhrál tréninkovou část, získal pole position novým kvalifikačním rekordem, ale podobně jak v Silverstonu Španěla nepříznivě ovlivnila nepřízeň počasí. Závod v Misanu jezdec z Mallorky nedokončil, nicméně šance na zisk mistrovského titulu jsou stále aktuální. Před závodem v Aragonii ztrácí na vedení v šampionátu třiadvacet bodů.

Zatím není nic ztraceno, říká Lorenzo

Slunečné počasí na pobřeží Jadranu skončilo v závěru závodu šestistovek a před kláním královské kubatury už z Misana hlásili první kapky deště. Nakonec skutečně pršelo, takže došlo na výměnu motocyklů v boxech, nicméně déšť ustal a následovala druhá výměna. Lorenzo pokaždé figuroval v přední části závodního pole, ale po druhém výjezdu z boxů havaroval, protože jeho pneumatiky ještě nebyly dostatečně zahřáté.

„Dva smolné závody v řadě, protože okolnosti byly znovu mokré a abnormální,“ uvedl po závodu v Misanu Jorge Lorenzo. „V Silverstonu jsem neměl dostatečnou jistotu a tady rychlost, abych pneumatiky správně zahřál, takže jsem do zatáčky najel na hladkých pneumatikách, které ještě byly studené a přišel jsem o zadní část motorky.“
 

„Myslím, že letos obecně nemám štěstí, ale zejména v těchto dvou posledních závodech, protože jsem je mohl vyhrát nebo skončit druhý, ale takové už je závodění. V předchozích letech moji soupeři v šampionátu havarovali a letos jsem to já, kdo má smůlu, ale nic není zatím ztraceno. Pokud nadcházející závody vyhraji, stále se můžu stát mistrem světa a to bez ohledu na jaké pozici skončí Valentino,“ dodal Lorenzo, který z nepříjemné nehody vyvázl bez vážných zranění.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist