Zajímavosti z královské kubatury

Seteho chtějí zachránit Nietové, Hopkins je zcela zdráv a Martinez to vidí 80:20%.

Zajímavosti z královské kubatury

Nietové chtějí zachránit sezónu prodejem VIP - HospitalityPotom, co stáji Grupo Francisco Hernando, pro kterou jel letos Sete Gibernau, došly peníze, lépe řečeno se uzavřel jejich kohoutek, tak hledá rodina Nietů cestu, jak dojet se ctí letošní sezónu. Jednou z možností je prodej obrovské VIP - Hospitality, která patří přímo týmu jako takovému. Momentálně je tento Mega transport zaparkován v Jerezu a je na prodej. 

John Hopkins je zdráv a 16 motocyklů MotoGP je mu k smíchu


 
John Hopkins může opět volně dýchat. Nejdříve ho sice šokovala lékařská diagnóza, že trpí "osteoporosou" - neboli stavem, kdy se kosti stávají méně pevnými a mají sklon ke snadnějším frakturám, ale...

"Tato diagnóza byla naštěstí chybná", říkal v paddocku na Sachsenringu americký jezdec. "Takže pojedu v Brně bez jakýchkoliv zdravotních problémů" dodal dále současný jezdec superbiků stáje Stiggy Honda.

A co se týká jeho další kariéry, MotoGP nebo WSBK, tak se nenechá "Hopper" moc tlačit do koutu a říká:  "Momentálně mám práci v jedné sérii, kterou musím udělat do konce. A pak se uvidí. Ale v každém případě je 16 pilotů na startu MotoGP jen k smíchu, ukazuje se tím jasně, že pro motocyklový sport jsou dvě takové série neúnosné, že si prostě nemůžeme dovolit dvě Top mistrovství světa a to je holá skutečnost". 

Jorge Martinez to vidí 80:20 % pro Ducati


Dle španělských odborných motocyklových médií, by měl Aspar Jorge Martinez v nejbližších dnech oznámit, že jeho stáj pojede v sezóně 2010 také královskou kubaturu MotoGP. 

Samotný Španěl se ale drží poněkud pozpátku a říká jen, že: "Šance, který motocykl v kubatuře MotoGP pojedeme, jsou 80 %  pro Ducati a 20 % pro Hondu". 

Jako pravděpodobná varianta dle sportovního deníku "Marca"  je, že Asparova stáj převezme dva volné motocykly Ducati, které zanechal tým Grupo Francisco Hernando.

Jsou zde ale dva problémy: 

Martinez chtěl vždy dva jezdce, aby se mohly lépe sbírat technické informace.

Druhý problém je jezdec, tedy konkrétně Alvaro Bautista, který se už několikráte vyjádřil v tom smyslu, že na satelitní Ducati by seděl velmi nerad. Tím pro něho byla jako optimální varianta Suzuki, neboť tato továrna nemá satelitní tým a tím pádem může i nováčkovi MotoGP nabídnout tovární motocykl - což nové pravidlo pro "rookie" v královské třídě jinak zakazuje. Že se to však dá obejít, dokazuje případ Fausta Gresiniho a továrního motocyklu Honda pro Marca Simoncelliho. 

Vedoucí projektu Ducati MotoGP Livio Suppo však má o Bautistu takový zájem, že pokud by se Alvaro spokojil v roce 2010 se satelitním týmem, tak by mu garantoval v roce 2011 místo v továrním týmu, 

Dle stejného médiálního zdroje by měl Martinez příští týden v Doningtonu své plány MotoGP oficiálně prezentovat - tak se nechme překvapit.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.80
Známkováno: 10x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist