Žádná časová změna nedělního startu

Na včerejší tiskové konferenci byl znovu přednesen požadavek Valentina Rossiho, ke kterému se přidali i oba tovární jezdci Ducati Stoner a Hayden, o posunutí startu závodu MotoGP o 2 hodiny.

Důvodem požadavku Valentina Rossiho byla rosa na okruhu při posledních testech v Losailu dne 19. března. Na inspekční cestu se proto v době předpokládaného startu vydali včera jak šéf Dorny Carmelo Ezpeleta, tak i prezident katarské motocyklové federace, Nasser Al-Attiyah.

Mistr světa Valentino Rossi vyslovil na včerejší tiskové konferenci požadavek, aby byl posunut start MotoGP o dvě hodiny dopředu, tedy na 20.00 hodinu evropského času. Na posledních testech totiž v době plánovaného nedělního startu byl okruh na některých mokrý a tudíž hodně nebezpečný a především v zatáčce "2" došlo k několika pádům.

"Když na testech byla trať mokrá, tak jsem mluvil s Nasserem a on mně řekl, že to je výjimka. To se také včera večer potvrdilo při naší speciální prohlídce, kdy jsme celou trať prošli pěšky. Trať byla úplně suchá a nehrozí tedy žádné nebezpečí. Ovšem dnes večer se na ní ještě jednou podíváme. Při stávající teplotě a vlhkosti vzduchu není tedy žádný důvod, měnit časový plán", říká Ezpeleta.