Za Burgesse nastoupil Silvano Galbusera

V pondělí oznámili zástupci Yamaha Factory Racing jméno nového šéftechnika týmu Valentina Rossiho, kterým se stal Silvano Galbusera, jenž od pondělí 11.listopadu 2013 nahradí v čele Rossiho mechaniků Australana Jeremy Burgesse.

Za Burgesse nastoupil Silvano Galbusera
Před posledním závodním víkendem ve Valencii oznámil Valentino Rossi ukončení spolupráce s Jeremy Burgessem, spolupráce, která trvala dlouhých čtrnáct let a přinesla řadu titulů a vítězství v jednotlivých závodech. V roce 2014 již Australan nebude šéfovat týmu Rossiho mechaniků a na jeho místo nastoupí Silvano Galbusera.

Silvano Galbusera zahájil kariéru v roce 1979 s Gilerou, kde strávil čtrnáct let a v mistrovství světa spolupracoval v čtvrtlitrové kubatuře s jezdci jako Alessandro Gramigni a Paolo Casoli. Má zkušenosti také mimo silnici s africkou rallye, kde pracoval s Michele Rinaldim v prestižní soutěži Paříž – Dakar.

V roce 1994 byl Silvano Galbusera u Cagivy a v mistrovství světa silničních motocyklů spolupracoval v třídě do 500ccm s Johnem Kocinskim. Další rok byl ve znamení přestupu k Yamaze, kde zůstal až do roku 2011. U tří ladiček byl v pozici šéftechnika a technického ředitele v mistrovství světa superbiků a supersportů, kde pracoval s jezdci Troyem Corserem, Noriyuki Hagou, Calem Crutchlowem a Benem Spiesem.
V letech 2012 a 2013 spolupracoval Silvano Galbusera s italským závodníkem Marcem Melandrim u BMW v mistrovství světa superbiků WSBK.

„Je milé Silvana přivítat zpátky v rodině Yamahy. Vzhledem k tomu, že jsem s ním deset let osobně spolupracoval, mám velký respekt k jeho schopnostem a odborným znalostem,“ uvedl šéf týmu Yamaha Factory Racing Massimo Meregalli. „Spolupráce s Jeremym byla během této poslední sezony velkým potěšením. Jménem Yamahy můžu říci, že jsme mu zavázání za obrovské množství úspěchů a neocenitelných znalostí na nichž se řadu let podílel.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist