Yonny Hernández podepsal s týmem Aspar

Novou posilou týmu MotoGP Jorge Martíneze je pro rok 2016 Kolumbijec Yonny Hernández. Sedmadvacetiletý závodník začínal v mistrovství světa roce 2010, jako jezdec třídy Moto2. Dnes už má Hernández za sebou téměř čtyři sezony v královské kubatuře.

Yonny Hernández podepsal s týmem Aspar

Zatím to vypadá, že čtvrtá sezona bude pro Yonny Hernándeze zatím jeho nejúspěšnější. Do konce roku ale zbývá odjet ještě čtyři závody, takže má stále o co bojovat. Přesto tu nová motivace bude, protože má jisté místo pro nadcházející sezonu a to znamená klid a možnost soustředit se čistě jen na závodění.

Rodák z Medellína v MotoGP závodil od roku 2012 a od druhé poloviny sezony 2013 poprvé v barvách Pramac Racingu, když nahradil zraněného Bena Spiese. Se satelitem Ducati pak pokračoval další dvě sezony a dnes je čtrnáctým jezdcem průběžného hodnocení.

K přestupu k Aspar týmu Yonny Hernández uvedl: „Jsem nadšený, že se připojím k týmu Aspar. Snažili jsme se spolupracovat v posledních několika sezonách, ale nikdy to nevyšlo. Až teď. Pochopitelně jsem moc rád, že budu součástí týmu Aspar a mým cílem bude pracovat co nejlépe, abychom v příštím roce s týmem dosáhli co nejlepších výsledků.“

„Tým Aspar znám, je to velice profesionální sestava a jsem si jistý, že v nadcházející sezoně dosáhneme maximální úrovně. Je to vítězný tým, jak už v minulosti předvedli a já doufám, že se dokážeme rychle přizpůsobit změnám pro rok 2016, čímž jen získáme. Bude to nová výzva, protože všichni začnou od píky s novou elektronikou a pneumatikami.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist