Yamaha se rozhodně nevzdává

Přes porážky v posledních závodech je Yamaha optimistická a doufá, že se jí podaří otočit kormidlo ve svůj prospěch. Bude tou pomyslnou otáčkou na trati už italské Misano?

Yamaha se rozhodně nevzdává
Poslední čtyři závody nedopadly pro Yamahu zrovna příznivě, třikrát vyhrál Stoner, jednou pak Pedrosa. Z dvanácti možných podiových umístění jich jezdci na motocyklech Honda obsadili celkem devět, zatímco Lorenzo získal pouhá dvě a Spies jedno. A  zatímco Casey Stoner získal v těchto posledních čtyřech závodech Grand Prix celkem 91 bodů, tak obhájce titulu Jorge Lorenzo jich nasbíral 66, tedy o plných 25 méně, tedy matematicky o jeden vítězný závod méně.
"Doufám, že už máme neúspěšné závody konečně za sebou. Nyní jsme přijeli rovnou do Misana, tedy na okruh, který mám rád a kde jsem už získal několik podiových umístění a také zde už vyhrál. Můj tým a já uděláme vše pro to, znovu se vrátit na samou špici a zůstat i nadále v boji o titul mistra světa", říká před Misanem úřadující mistr světa Jorge Lorenzo.
U Bena Spiese to nebylo naposled zas tak špatné. Nejen, že dokončil domácí závod na podiovém umístění, ale předstihl v tabulce Valentina Rossiho a je nyní na 5. místě: "Je to hodně náročné, zase letět přes Atlantik. Ale závody v Misanu jsem si vždy užíval. V mém superbikovém roce jsem zde měl hodně štěstí a v MotoGP jsem v doposud jediném závodě na této trati zažil perfektní souboje. Podiové umístění z Indianapolis vezeme s sebou jako potvrzení schopností našeho týmu a už se těším na pátek, až vyjedu na tuto trať poprvé s továrním motocyklem".

Massimo Meregalli, šéfmechanik od Spiese, dodává: "Hlavní sídlo našeho týmu je vzdáleno jen několik stovek kilometrů od Misana, takže můžeme považovat Misano za náš domácí závod a proto se na něj těšíme a má tak pro nás zvláštní význam. Benovo podium v Indianapolis potvrdilo naše možnosti a také dobře víme, že Jorge je na tomto okruhu vždy hodně rychlý a a navíc stále ještě závodí o titul mistra světa".

Týmový manažer Wilco Zeelenberg rozhodně ještě nevzdal boj o titul mistra světa: "Doufám, že opět budeme závodit na samé špici, což nebyl bohužel v minulých závodních víkendech náš případ. Víme dobře, že je Jorge schopen závodit s těmi nejlepšími, pokud mu jede dobře motocykl. Nevzdáváme se ale, Misano je naše příští šance k tomu, zredukovat Caseyho bodový náskok.".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist