Yamaha láká Pola Espargara

Yamaha Motor Racing jedná s Polem Espargarem o smlouvě do MotoGP na sezonu 2014. Aktuální vicemistr světa kubatury Moto2 už mnohokrát přesvědčil o svém talentu a rychlosti v závodech.

Yamaha láká Pola Espargara
Yamaha už několikrát přesvědčila o své prozíravosti co se týká talentů. Třeba Jorge Lorenzo dostal smlouvu o smlouvě na svou první sezonu MotoGP 2008 už o dva roky dříve, tedy 2006. A v srpnu 2007 mohl na okruhu Almeria testovat tovární motocykl Yamaha YZR-M1 o objemu 800 ccm, aby se odpovědně připravil na svou první sezonu v MotoGP.
Nyní je Lin Jarvis, Managing Director od Yamaha Motor Racing, na nejlepší cestě získat pro japonskou továrnu dalšího výjimečného španělského talenta. Láká totiž 20-letého vicemistra světa Moto2 Pola Espargara do MotoGP na sezonu 2014.

                              

Yamaha totiž musí myslet na budoucnost. Valentino Rossi má smlouvu do konce roku 2014, potom se dá předpokládat, že své závodění ve 36 letech v královské kubatuře ukončí a buď odejde do méně náročného MS-Superbike, nebo přejde na čtyři kola. Nesmíme zapomenout ani na to, že Honda Racing Corporation se Stefanem Bradlem a s Marcem Márquezem už buduje novou závodní generaci MotoGP,  a tak to Yamaha musí nyní pomalu dohánět.

Cal Crutchlow má u týmu Monster-Tech3-Yamaha pouze jednoroční smlouvu a na rok 2014 je jistě velmi seriozním kandidátem na tovrání motocykl Ducati nebo Suzuki. Tím by bylo jedno místo v týmu Tech3-Yamaha od Hervé Poncharala volné, v roce 2013 zde pojedou Cal Crutchlow a Rookie z Moto2 Bradley Smith. Navíc Poncharal patří mezi velké příznivce Pola Espargara a měl ho na své listině kandidátů už na rok 2013. Nesmíme zapomenout ani na to, že Espargaró patří do "rodiny" Monster. Yamaha navíc závodní stáj Tech3 využívá už řadu roků jako svůj Junior-Team, tedy připravovat talenty pro pozdější a náročnější úkoly.
Celá akce pod jménem "Smlouva o smlouvě s Polem Espargarem za Yamaha Motor Racing" probíhá za přísného utajení: "Ano, jsme v kontaktu. Ale doposud nic není podepsáno", je názor z okolí pilota Pola Espargara.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist