Yamaha chce Spiese do roku 2013

Ačkoliv sezóna MotoGP začíná teprve 20. března v Qataru, tak Yamaha už nyní začala jednání o smlouvě se současným továrním jezdcem Benem Spiesem na roky 2012 a 2013.

Yamaha chce Spiese do roku 2013
Texasan Ben Spies - šestý v mistrovství světa MotoGP 2010 - je novým nástupcem Valentina Rossiho v továrním týmu Yamahy a měl by tedy v budoucnu nahradit tohoto devítinásobného mistra světa. 

Ben Spies vyhrál už pro Yamahu superbikový šampionát 2009 a patří vedle Marca Simoncelliho k těm pilotům, kterým je předpovídáno na rok 2011 jejich první vítězství v královské kubatuře.Yamaha pochopitelně zná talent, odhodlanost a nadšení 26-letého Američana, který pro Suzuki vyhrál v létech 2006, 2007 a 2008 americký superbikový šampionát AMA. I z tohoto důvodu už začal závodní ředitel Yamahy Lin Jarvis jednání s tímto pilotem ohledně smlouvy do konce roku 2013. 

"Chceme novou smlouvu Bena s Yamahou uzavřít co nejdříve. Pak budeme totiž vědět, zda ho můžeme použít i jako testovacího jezdce na nový motocykl o objemu 1000 ccm", říká Lin Jarvis.


"Jednáme s Yamahou a hledáme co nejlepší řešení. V letošním roce pojedu poprvé v továrním týmu Yamahy a nechci, aby to byl rok poslední, naopak chci ještě rok přidat. Když nepodepíši novou smlouvu s Yamahou co nejdříve, tak je mně jasné, že mě továrna nenechá testovat nový motocykl na rok 2012. Já ale chci tento nový motocykl o objemu 1000 ccm jet, ale nechci se v Yamaze vázat na dva další roky. Takže nyní hledáme řešení, aby byla spokojenost na obou stranách...", říká americký tovární jezdec Yamahy.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist