WSBK&MotoGP: Velké zemětřesení!

V nejbližším čase bude oznámena hodně základní změna na úrovni mistrovství světa silničních motocyklů, kdy jak MotoGP, tak WSBK budou mít pouze jednoho bosse.

WSBK&MotoGP: Velké zemětřesení!
Obě dvě závodní serie budou mít pouze jednoho šéfa a tím je Carmelo Ezpeleta. Od roku 2011 je jak superbikový šampionát tak klasické mistrovství světa pod jednou střechou a sice pod britskou investiční firmou Bridgepoint. Bylo celkem jasné, že je pouze otázkou času, kdy dojde k dalšímu kroku, který bude mít dopad na motocyklový závodní sport.

Už skoro 20 let vedou promoter MotoGP Dorna a promoter WSBK Infront, malou soukromou válku o tom, kdo má mít rozhodující slovo v obou dvou nejdůležitějších motocyklových závodních seriálech. A mezi oběma silnými muži, tedy Carmelem Ezpeletou (Dorna) a Paolo Flammini (SBK), nepanuje vždy stejný názor. 
Jako příklad uvedu Flamminiho pokus, zabránit přechod MotoGP z dvoutaktů o objemu 500 ccm na čtyřtakty o objemu 1000 ccm, neboť si myslel, že právě jako promotér superbikového šampionátu má exkluzivní právo na závody motocyklů s tímto objemem.

Z tohoto pohledu vzniklo diplomatické řešení, kdy MotoGP jezdilo od roku 2002 do 2006 s motocykly o objemu "pouhých" 990 ccm.

Když investiční firma Bridgepoint pět roků po Dorně převzala 2011 pod svá křídla také Infront, bylo celkem jasné, že bude konec této malé války mezi oběma šampionáty.
Ještě dnes by mělo být oznámeno, že jediným zodpovědným partnerem pro MotoGP a pro WSBK bude španělský manažer Carmelo Ezpeleta.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.50
Známkováno: 8x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist