West: Měl jsem šanci na vítězství

Ačkoliv to po prvním dnu vypadalo na hození ručníku do ringu, tak po kvalifikaci se zdálo hovořit o pódiu a jak to nakonec dopadlo?

Po prvním tréninkovém dni, kdy tým MZ "platil" začátečnickou daň, se zdálo, že se vše obrátilo v dobré. V kvalifikaci zajel Anthony West čas 1.37.581 min. a byl tak jen o 0,1 sec. za Xavierem Foresem - což znamenalo třetí místo ve třídě Moto2. V závodě samotném jsme ale ex-pilota MotoGP, Anthony Westa, neviděli.

Co se vlastně stalo a proč?

Pojďme pěkně na začátek celého projektu: Začátkem listopadu koupila továrna MZ motocykl Honda od týmu Stiggy Racing ze seriálu supersportů. Motocykl byl potom přebudován na poslední závod španělského šampionátu CEV a to dle reglementu Španělské federace pro kubaturu Moto2.

Ovšem ačkoliv Španělská federace start MZ doporučila, tak ředitelství závodu ho zakázalo.

Tým, zastoupený týmovým manažérem Ralfem Waldmannem a obchodním ředitelem Martinem Wimmerem, tento zákaz akceptoval: "Dokázali jsme, že bychom měli mít stabilní místo v seriálu Grand Prix 2010 v kubatuře Moto2".

Jezdec Anthony West byl rovněž spokojený: "Bylo to velmi zajímavé, testovat zde MZ. Škoda, že jsem nemohl jet závod, měl jsem určitě šanci na vítězství".