Vedoucí zajíc a jeho lovci

S dostatečným náskokem 54,5 bodů jde do dalších dvou - po sobě během jednoho týdne - následujících závodů, španělský jezdec Julian Simon.

Vedoucí zajíc a jeho lovci
Řečeno jinak, ve vedoucím kvartetu třídy do 125 ccm jsou tři Španělé a jeden Angličan. 

Anebo ještě jinak, tři jezdci týmu Jorge Martineze mají mezi sebou vklíněného jednoho pilota stáje Sita Ponse.

Španěl Julian Simon (Bancaja Aprilia Team) má sice náskok 54,5 bodů na svého největšího soupeře a krajana Nicolase Terola (Jack & Jones Aprilia), ale právě takový náskok může být hodně nebezpečný. 

Právě Simon totiž ještě žádný závod v Indianapolis nejel, neboť třída dvěstěpadesátek zde  byla vloni kvůli hurikánu odřeknuta a Simon, jak jistě všem dobře známo, jezdil vloni právě tuto třídu.


"Pochopitelně že náskok 54 bodů v mistrovství světa je velmi pohodlný polštář, ale my musíme zůstat vzhůru a zkusit si tento náskok udržet, nebo ho dokonce zvýšit", říká jezdec týmu Aspar Bancaja a dodává:. "Do konce sezóny je možno získat ještě 150 bodů, to se může ještě hodně stát. A jelikož jsou teď dva závody hned po sobě, tak si nesmíme v hektice dovolit žádnou chybu, neboť se může stát opravdu hodně".


Za brněnským vítězem Terolem (byl mimochodem v roce 2007 týmovým kolegou našeho Lukáše Peška) , který vloni v Indy vyhrál svůj premiérový závod Grand Prix, je nyní Brit Bradley Smith, který po předchozích dvou nulách u nás Brně konečně pořádně zabodoval.


Na místě čtvrtém je pak další Asparovec, Sergio Gadea, který se stejně jako Smith těší na skvělou atmosféru Indianapolis. "Terol je nyní hodně silný, ovšem nyní je náš soupeř. A já ho musím porazit, stejně jako Juliana a Smitha. A jelikož jsem ani v Brně a ani v Donningtonu nejel zrovna nejlépe, tak musím zde v Americe trochu zariskovat, pokud chci oddálit titul od Juliana", říká jeho týmový kolega Sergio Gadea. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.83
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist