Ve dvackách až od šestnácti

Připadá vám, že jezdci startující v mistrovství světa stopětadvacítek by měli jezdit spíš ještě na minibiku? Tak od roku 2010 se to (trochu) změní.

Ve dvackách až od šestnácti

Mezinárodní motocyklová federace FIM oznámila, že od roku 2010 bude posunuta věková hranice, od které můžou jezdci startovat ve světovém šampionátu stopětadvacítek. Tato hranice je v současné době patnáct let, ale zvýší se o jeden rok a noví jezdci tak budou moci vstupovat do šampionátu až od šestnácti. Limity pro třídy dvěstěpadesátek a MotoGP zůstávají beze změny, tedy šestnáct a osmnáct let.

“Šestnáct let je ten správný věk,”
uvedl Loris Capirossi, jezdec, který získal titul ve stopětadvacítkách ve svých sedmnácti letech a stal se tak historicky nejmladším šampiónem. “Když jsem získal titul, měl jsem za sebou už dva roky v italském a evropském šampionátu. Byl jsem mladý, ale měl jsem už hodně zkušeností. Nemůže se na tyhle mladíky tak tlačit. Vyhrají místní šampionát a nastupují přímo do mistrovství světa. Bohužel při mých návštěvách na Clinica Mobile je pak často potkávám se zlomeninami. V bezpečnostní komisi jsme o tom začali s Valentinem Rossim mluvit už vloni a další jezdci jako Hayden nebo Pedrosa s námi souhlasili. Nemyslím, že proti tomu někdo bude mít námitky, protože pokud začnete příliš mladí, mužete se rychle spálit. Přitom v šestnácti letech mají ti jezdci ještě všechno před sebou.”


Marc Marquez                                                                        Bradley Smith     

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist