Valentino Rossi úspěšně operován

Po těžkém pádu v sobotním dopoledním volném tréninku na Grand Prix Itálie v Mugellu byl mistr světa Valentino Rossi odpoledne ve Florencii úspěšně operován.

Valentino Rossi úspěšně operován
Devítinásobný mistr světa Valentino Rossi , který od začátku své kariéry nevynechal ani jeden ze svých závodů a objel jich 230 bez jediného přerušení !, byl po tomto pádu transportován vrtulníkem do nemocnice "All’Ospedale Careggi di Firenze" na oddělení CTO (Centro Traumatologico Ortopedico) a potom úspěšně operován profesorem Robertem Buzzim.

Operace pravé holenní kosti Valentina Rossiho byla velmi úspěšná. Trvala dvě a půl hodiny a kromě profesora Brazziho ji asistoval i Dr. Claudio Costa z Clinica Mobile.

"Rána zůstane nejdřív otevřená, což je v takových případech normální. V příštích dnech bude provedena ještě jedna krátká operace a pak bude rána zašitá. Do 10 dnů by mohl Rossi nemocnici opustit a začít nohu dokonce postupně zatěžovat. Samozřejmě, že bude muset používat Rossi berle. Jak dlouho bude trvat rehabilitace, je hodně těžké odhadnout. Bude to záležet na tom, jak se bude celé zranění hojit a to budeme vidět na rentgenových snímcích. Myslím si ale, že mluvíme o období asi 6 týdnů. Potom se rozhodne, jaký bude další postup", říká Brazzi.


Yamaha Motor Racing Managing Direktor Lin Jarvis mluví potom o smutném dnu jak pro továrnu, tak pro tým: "Pro Valeho je to o to smutnější, že se to stalo při domácím závodě Grand Prix a pro všechny jeho fanoušky na okruhu v Mugellu a u TV je to opravdu frustrující. Celý tým je momentálně úplně psychicky na dně, neboť jsme měli dva jezdce bojující o titul mistra světa a nyní je rázem po tomto souboji, tedy minimálně pro nejbližší budoucnost. Přejeme Valemu co nejrychlejší uzdravení a brzký návrat k nám do týmu", říká Lin Jarvis. 

Co se týká náhradníka za zraněného Rossiho, řekl Jarvis, že je ještě hodně brzo o někom hovořit, v kuloárech se ale mluví především o Colinu Edwardsovi.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.08
Známkováno: 13x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist