Valentino Rossi: Skvělý start do sezóny

Valentino Rossi se dlouho nacházel na první příčce dosažených časů a nakonec ztratil pouhých 0,071 sec na Lorenza. Hned v prvním volném tréninku jel s Yamahou rychleji než vloni s Ducati v kvalifikaci.

Valentino Rossi: Skvělý start do sezóny
Valentino Rossi se stal po odchodu od Ducati k Yamaze úplně jiným člověkem, což je nejvíce zřetelné na jeho řeči. Když se včera ve 20.40 hodin postavil před novináře, tak jste viděli seběvědomého Valeho jako v dobách jeho největší slávy: "U Ducati jsem byl neustále pod tlakem. Všichni čekali, že vyhraji. Ale tento motocykl mně prostě nevyhovoval. A abych kompletně změnil svůj styl, na to jsem už starý...Jednomu jinému jezdci tento motocykl vyhovoval. Mně se to nepodařilo. Doviziosovi tento motocykl také vyhovuje. Poslední dva roky byly hodně tvrdé...Pořád jsem musel svým fanouškům a novinářům něco vysvětlovat. Ale už dlouho předtím mně bylo jasné, že já a Ducati si nerozumíme."

Ovšem navrátilec k Yamaze upozornil v Kataru ještě na jednu hodně podstatnou věc: "Všichni mluví pouze o silné čtyřce. Ale Crutchlow byl už v Sepangu hodně silný, v Jerezu dokonce nejrychlejší a zde druhý. Takže to vypadá, že ‹Big Four› dostane přírustek. Dobře, takže čtyři a půl...Ale nesmíme zapomenout na Bradla. Ten je konstantně rychlý."
Rossi ztratil jako třetí pouhých 0,071 sekundy na nejlepší čas Lorenza a celý jeho obličej zářil: "Skvělý začátek. Motocykl se chová velmi dobře. Hodně dlouho jsem byl na první pozici a i nyní jsem pouze kousíček za ní. Na moje časy se dá dívat. Jako vždy, nestál grip první den vůbec za řeč. Takže budeme muset nastavení den ode měnit s lepšícím se gripem. Já sám se musím také zlepšit a najít ještě lepší stopu. Ale teď jsem spokojen. Tři Yamahy vpředu, to mně dodává odvahu. Yamaha je hodně silná. Takže se mně zvětšila sebedůvěra".

Devítinásobný mistr světa ale také přiznal, že Jorge Lorenzo dokáže z M1 dostat více, než on: "To je celkem pochopitelné, já jsem byl dva roky pryč. A Jorgeho důvěra v M1 nezná hranic. Já dokáži jet tři, čtyři kola rychle, on ale 20. A navíc si myslím, že při závodě samotném bude schopen od samého začátku jet jedno rychlé kolo za druhým. K tomu je ale potřeba ten perfektní pocit. A ten já ještě nemám. Jorge dokáže z M1 dostat 100%. V tomto směru se já musím zlepšit.".

«What else?», ptal se dále perfektní náladou oplývající Vale...
Valentino, dokážeš zde v neděli vyhrát? "Hm, Jorge je silnější, především konstantnější. Ale já jsem tímto motocyklem nadšen. Mohu později brzdit, trakce je také v pořádku, mohu správně najíždět do zatáček, tedy jak jsem zvyklý a chci. Vím ale dobře, že se ještě do neděle všichni hodně zrychlí. A hlavně je Jorge na některých místech rychlejší než já. To je ale normální. Vyhrát mohu pouze v případě, až budu mít 100% důvěru v motocykl. A k tomu musíme vyzkoušet ještě několik variant nastavení, která v Jerezu velmi dobře fungovala. Ale jak říkám: Já jsem šťastný."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.60
Známkováno: 10x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist